Amerykanie myją i drugi raz używają prezerwatywy. Robią to tak często, że interweniował rząd

Prezerwatywy są z założenia jednorazowe. Nie można ich myć i używać ponownie.
Prezerwatywy są z założenia jednorazowe. Nie można ich myć i używać ponownie. 123rf.com / zdjęcie seryjne
Amerykanie na tyle często zamiast zużytą prezerwatywę wyrzucić do kosza, myją ją i używają ponownie, że ostrzeżono ich przed tym w specjalnym komunikacie.

Rządowa agencja zdrowia, czyli Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, na swoim Twitterze przypomniała obywatelom USA, by zawsze używali nowej prezerwatywy podczas każdego stosunku. Jak podkreśla, wpis jest potrzebny, bo Amerykanom zdarza się myć i korzystać ponownie z tej samej prezerwatywy.


Jak podaje portal TwojeZdrowie.pl, badania przeprowadzone przez Instytut Kinseya ukazały, że od 1,4 do 3,3 proc. osób korzysta przynajmniej dwukrotnie z tej samej prezerwatywy.

Czy prezerwatywy są bezpieczne?
Tymczasem nie tylko nieodpowiedzialne korzystanie z prezerwatywy może się skończyć źle. Jak ostatnio pisaliśmy w INNPoland.pl, niektóre prezerwatywy marki Durex nie przeszły testów wytrzymałości. Okazało się, że mają tendencję do pękania. Z tego powodu firma wycofała część z nich z rynku.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.