Tarapaty taniej linii. Za kilka dni mogą dosłownie sparaliżować Europę

Piloci i pracownicy Ryanaira znowu szykują się do potężnego strajku
Piloci i pracownicy Ryanaira znowu szykują się do potężnego strajku Fot. 123RF
Wydłuża się lista odwołanych lotów linii Ryanair. Do planowanego na 10 sierpnia 2018 roku strajku dołączają piloci i obsługa z kolejnych krajów. Na europejskich lotniskach może zapanować trudny do opisania chaos.

Do protestu dołączyli właśnie piloci z Belgii. W efekcie z rozkładu lotów 10 sierpnia wypadły aż 104 połączenia z i do Belgii. Tego dnia Ryanair miał zaplanowanych 2400 lotów.

Z dużym prawdopodobieństwem można jednak stwierdzić, że to nie koniec problemów taniej linii. Do akcji strajkowej przyłączyły się załogi ze Szwecji i Irlandii. Skutkiem tej decyzji jest odwołanie odpowiednio 22 i 20 lotów do i z tych krajów.

Na domiar złego 10 sierpnia będą protestowa także piloci z Niemiec i Holandii – to zaś grozi paraliżem taniej linii.

Pracownicy Ryanaira chcą, by firma zawierała z nimi umowy na podstawie lokalnego a nie irlandzkiego prawa. Chcą mieć też takie same warunki pracy i płace, niezależnie od kraju.

Tymczasem Ryanair twierdzi, że żądania pracowników są nieuzasadnione a firma bardzo dobrze im płaci – pisze serwis TVN24BiS.pl.

Stojący w obliczu potężnych strajków dyrektor zarządzający Ryanair, Michael O'Leary, zagroził przeniesieniem większej liczby miejsc pracy do Polski.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.