Wyrzuć męża (lub żonę) z łóżka. Inaczej w czasie upału się nie wyśpisz

Drzemka w ciągu dnia, późne chodzenie spać to sposoby na spokojny sen w upały
Drzemka w ciągu dnia, późne chodzenie spać to sposoby na spokojny sen w upały Foto: Pexels.com
Polakom, szczególnie w dużych miastach coraz bardziej doskwierają upały. Temperatura w nocy spada niewiele i wiele osób ma problemy ze snem. Ekspert radzi, jak wyspać się w czasie upału.

Dobre sposoby na spokojny sen w gorącą noc zdradził w TVN24BiS.pl dr Adam Wichniak z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Wyjaśnia, że w miastach temperatura nie daje nam odpocząć, bo beton nagrzewa się w ciągu dnia i powoli oddaje ciepło.

Dr Wichniak radzi, by w łóżku spać samotnie, bo obecność drugiej osoby oznacza wyższą temperaturę otoczenia. Najlepiej też nie zakładać pełnych piżam – według lekarza najlepiej będzie spać nago i jedynie pod prześcieradłem. Okna lepiej zaciemnić, by nie budziło nas wcześnie wschodzące słońce.

Zdaniem dr. Wichniaka warto też zmienić swoje zwyczaje. Wczesne chodzenie spać jest niewskazane, lepiej iść do łóżka po północy. Aby nie mieć z tego powodu niedoborów snu, warto urządzić sobie popołudniową drzemkę. W ten sposób będziemy też mieli więcej energii wieczorem i łatwiej nam się będzie zmobilizować do domowych zajęć lub pracy.

Przypomina też, że podczas upałów jesteśmy mniej aktywni, więc przed snem przyda nam się nieco wysiłku – warto poćwiczyć, pobiegać lub iść na spacer.

W ciągu dnia, w pracy i w domu, również możemy się skutecznie chłodzić, pamiętając o kilku ważnych zasadach.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.