Najsłynniejsze klocki świata będą robione z trzciny. Nie zaboli po nadepnięciu?

Klocki Lego będą produkowane z trzciny cukrowej. Ale na pierwszy rzut oka nie odróżnisz ich od tradycyjnych
Klocki Lego będą produkowane z trzciny cukrowej. Ale na pierwszy rzut oka nie odróżnisz ich od tradycyjnych mat. prasowe
Zaboli tak samo, ale będzie dużo mniej bolesne dla środowiska naturalnego – zapewnia Lego. Po raz pierwszy w historii firma zaczyna produkować swoje klocki z materiałów odnawialnych. Konkretnie z trzciny cukrowej.

Duńczycy wydali na ten cel grube pieniądze – do tej pory 155 mln euro. Efektem są klocki, których na pierwszy rzut oka nie rozpoznamy od tradycyjnych.

Od razu nasuwają się pytania: czy będą słodkie, czy rozpuszczą się w wodzie? Nic z tych rzeczy, są identyczne, przeszły te same testy bezpieczeństwa, mają taką samą barwę i wytrzymałość.

Nowe klocki będą po prostu produkowane z polietylenu wytwarzanego z ekologicznych plantacji trzciny cukrowej. Na początek Lego będzie z tego materiału robić liście, krzaki i drzewa, ale stopniowo elementów będzie coraz więcej.

Według TVN24BiS.pl, do 2030 roku wszystkie klocki Lego mają powstawać z materiałów odnawialnych a firma nie będzie wytwarzała śmieci. Plan ambitny.

Nowe klocki nie są niestety biodegradowalne, ale przedstawiciele firmy przytomnie zauważają, że klocki bardzo trudno popsuć i przechodzą z pokolenia na pokolenie, są rzadko wyrzucane. Ba, nowo produkowane idealnie pasują do pierwszych, jakie zeszły z taśm produkcyjnych w 1958 roku.

Warto przypomnieć, że klocki nie służą tylko do zabawy, ale i rozwiązywania zawiłych zagadek biznesowych.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.