Upał grozi ludziom porażeniem… prądem. Przez temperatury obniżyły się linie energetyczne

Maszyna rolnicza i nisko wiszące przewody elektryczne to nie jest dobre połączenie
Maszyna rolnicza i nisko wiszące przewody elektryczne to nie jest dobre połączenie Foto: Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta
Przez zagrożeniem przestrzegają firmy zajmujące się przesyłem prądu. Przez bardzo wysokie temperatury kable pod napięciem wydłużają się i zbliżają do ziemi. W niektórych sytuacjach mogą zagrozić przebywającym pod nimi ludziom.

Ostrzeżenie wydała m.in. firma Energa Operator. Przypomina ona, że zagrożenie jest realne, szczególnie dla osób poruszających się wysokimi pojazdami.

Przede wszystkim ma na myśli rolników. Podczas zbóż zbierają oni plony przy pomocy kombajnów i innych maszyn, często podnosząc do góry ich osłony. W ten sposób chcą dodatkowo schłodzić silniki, ale narażają się na niebezpieczeństwo porażenia.

Zwiększa to wysokość pracującego sprzętu rolniczego, przez co zwiększa się niebezpieczeństwo zahaczenia maszyny o przewody energetyczne.

Według specjalistów należy zwracać uwagę na zachowanie bezpiecznej odległości (co najmniej 1 m) pracującego sprzętu od przewodów linii.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.