Premier Morawiecki zgodził się na ważne spotkanie. Od tego zależy, czy będą protesty w całej Polsce

Solidarność zapowiada masowe protesty. We wtorek spotkanie z premierem Morawieckim, od którego będzie zależeć decyzja o demonstracjach.
Solidarność zapowiada masowe protesty. We wtorek spotkanie z premierem Morawieckim, od którego będzie zależeć decyzja o demonstracjach. fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta
To, czy w Polsce odbędą się masowe demonstracje, w dużej mierze zależeć będzie od spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z NSZZ „Solidarność”. Dyskusja będzie dotyczyć podwyżek w państwowej budżetówce, płacy minimalnej oraz odmrożenia kwoty bazowej naliczania zakładowego funduszu socjalnego.

Spotkanie premiera Morawieckiego i Solidarności we wtorek
Spotkanie, które może okazać się kluczowe dla uniknięcia protestów, od kilku tygodni inicjował przewodniczący „S” Piotr Duda. Dyskusje mają dotyczyć kwestii finansowych - wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej i płacy minimalnej. Rozmowy odbędą się za zamkniętymi drzwiami w najbliższy wtorek 7 sierpnia o godz. 14:30.

Niektórzy już protestują, niektórzy planują dopiero zacząć. O wyższe płace będą walczyć m. in. policjanci, strażacy, nauczyciele i pracownicy służby zdrowia. Oprócz budżetówki, poszkodowani i bezsilni czują się także rolnicy, którzy już w połowie lipca wyszli na ulicę w ramach protestów.

– Od tego spotkania z panem premierem uzależniamy kolejne nasze kroki, kroki zmierzające do przygotowania wielkiej demonstracji i akcji protestacyjnej. Takie mamy upoważnienie ze strony Komisji Krajowej. Dosyć czekania – zapowiadał niedawno Duda.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.