Ambitny projekt ustawy budżetowej na 2019 rok. Znamy pierwsze szczegóły

Minister finansów Teresa Czerwińska zapowiedziała, że projekt ustawy budżetowej na 2019 r. pojawi się w okolicach 20-22 sierpnia br.
Minister finansów Teresa Czerwińska zapowiedziała, że projekt ustawy budżetowej na 2019 r. pojawi się w okolicach 20-22 sierpnia br. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nowy projekt ustawy budżetowej na 2019 r. ma zostać zaprezentowany w okolicach 20-22 sierpnia. Jak zapowiedziała minister finansów Teresa Czerwińska, już w przyszłym tygodniu pojawi się wersja robocza.

Resort finansów do projektu ustawy budżetowej na przyszły rok podszedł ambitnie. Jak powiedziała minister finansów na spotkaniu z dziennikarzami, ministerstwo chce przygotować budżet wcześniej niż w latach poprzednich, choć gotowego projektu jeszcze nie ma.

Budżet na 2019 rok
– Na koniec przyszłego tygodnia pojawi się taki zupełnie zakończony draft projektu budżetu. Po raz pierwszy budżet będzie zaprezentowany w okolicach 20-22 sierpnia br., tak mniej więcej jest przewidywań – powiedziała minister.

Data nie jest jeszcze oficjalnie ustalona przez premiera. Czerwińska, w nawiązaniu do nadwyżki dodała jeszcze, że „tak optymistycznych wyników po lipcu nie będzie”.

Przyszłoroczny budżet państwa zasili m. in. kwotą 1,7 mld zł ustawa zakazująca jazdy samochodami z silnikami spalinowymi po centrach miast. Także przez ustawę nawet o 10 gr podrożeje paliwo - wdraża ona opłatę emisyjną, która od przyszłego roku będzie doliczana do ceny benzyny i oleju napędowego.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.