Rząd zaprosił do Polski takiego fachowca, że eksperci smoleńscy wymiękają. Ma bronić naszego węgla

Prof. William Happer, znany negacjonista zmian klimatycznych.
Prof. William Happer, znany negacjonista zmian klimatycznych. youtube.com/The Heartland Institute
Wielkimi krokami zbliżamy się do konferencji, na której zapadną ustalenia co do wdrażania paryskiej umowy klimatycznej z 2015 roku. Rząd, związkowcy i spółki energetyczne zwierają szyki i chcą zawczasu ustalić wspólne stanowisko. Ma im w tym pomóc prof. William Happer, znany negacjonista zmian klimatycznych.

Szczyt klimatyczny organizowany przez ONZ odbędzie się w grudniu w Katowicach. Wcześniej rząd, związki zawodowe i branża górnicza zorganizują jednak inną konferencję, na której chcą ustalić wspólne stanowisko Polski.

Wydarzenie zostało ochrzczone mianem „Społeczny PRE_COP24” i odbędzie się pod patronatem prezydenta. Dobór uczestników i tematów wystąpień może jednak, delikatnie mówiąc, niepokoić.

Na PRE_COP ma pojawić się m.in. były minister środowiska Jan Szyszko z przemową pt. „Istota porozumienia paryskiego w świetle polityki klimatycznej świata – fakty i mity z perspektywy 25-lecia”. Polityk PiS wsławił się w czasie swojego urzędowania wycinką Puszy Białowieskiej i wydaniem podręcznika, w którym radził polskim elektrowniom, w jaki sposób omijać unijne przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń.

Prof. William Happer o globalnym ociepleniu
Prawdziwy hit został zaplanowany jednak na późniejszą godzinę. Na scenie pojawi się prof. William Happer, na co uwagę zwrócił portal naukaoklimacie.pl. Amerykański profesor podważa skutki zmian klimatu związanych z globalnym ociepleniem. Jego referat ma nosić tytuł „Mity związane z zanieczyszczeniem środowiska dwutlenkiem węgla”.

Problem w tym, że, jak zauważa serwis, Happer jest z fizykiem specjalizującym się w fizyce atomowej, optyce i spektroskopii. Badaniem klimatu nigdy zawodowo się nie zajmował.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.