NAJNOWSZE

BLOGI

 • Nikt nikomu nie wierzy

  Grupa Edelmana znana jest ze swojego corocznego raportu zaufania opinii publicznej do najważniejszych instytucji życia publicznego: rządu, mediów, a także organizacji pozarządowych. Twórcy badania przepytali ponad 33 000 tysiące respondentów z 28 krajów świata, w tym również z Polski. Patrząc na sytuację polityczną i ekonomiczną świata - z nierozwiązanym konfliktem syryjskim, rosnącą popularnością populistów, falą uchodźców szturmująca kraje europejskie, wynikami referendum w Wielkiej Brytanii czy wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych – nie trzeba być szczególnie uzdolnionym jasnowidzem, żeby przewidzieć, że raport niesie hiobowe wieści. Zaufanie jest w odwrocie.

 • Powstaje społeczność integrująca Polaków w Dolinie Krzemowej. Wejściówki na pierwsze spotkanie rozeszły się na pniu

  W ubiegłym tygodniu w San Francisco, w siedzibie CircleUp, odbyło się pierwsze spotkanie PLUGinSF, którego, razem z Agnieszką Szefer, jesteśmy dumnymi organizatorkami. Społeczność PLUG Polish Tech Link powstała w 2014 roku w Londynie. Spotkanie w San Francisco to ważny krok w budowie międzynarodowej społeczności Polaków w branży nowych technologii. Wejściówki na inauguracyjne spotkanie w Dolinie Krzemowej rozeszły się właściwie „na pniu” - 50 dostępnych miejsc zostało zarezerwowanych na ponad tydzień przed wydarzeniem. Chciałybyśmy, aby spotkania nabrały cykliczności i odbywały się raz w miesiącu. Zwłaszcza, że polski ekosystem start-upowy w Dolinie Krzemowej może poszczycić się silną reprezentacją firm, które zdołały już ugruntować swoje pozycje na rynku globalnym.

 • Software house z Katowic w elitarnym ekosystemie CUBE w Berlinie

  Nasz software house z Katowice, revolve.pro, należący do grupy Spin Digital przeszedł pozytywną weryfikację do pierwszego etapu CUBE Challenge 2016. Tym samym dołączyliśmy do elitarnego grona przedsiębiorstw skupionych w wyjątkowej przestrzeni coworkingowej w sercu Berlina. W ramach konkursu zespół będzie walczył o 1 mln Euro dofinansowania na rozwój biznesu, które przyznane zostanie najlepszej z technologicznych firm ekosystemu CUBE.

 • Nie mierz ludzi własną miarą!

  Nie mierz ludzi własną miarą! Słowa powtarzane bardzo często, a jednak nie do wszystkich trafiają. Często chcemy: szybko, już i na teraz.

 • Podsumowanie 2016: wszystkie pierwsze razy Startup Poland

  “Robimy pilotaż” – to chyba najczęściej powtarzaliśmy w zespole Startup Poland w 2016 roku. Działaliśmy w wielu obszarach, wielu rzeczy postanowiliśmy “pilotażowo” spróbować po raz pierwszy. Wyzwaniem było taka organizacja zespołu, żeby doskonaląc nasze flagowe projekty jak raport Polskie Startupy, spotkania startupów z biznesem Startup Connector czy długofalowe konsultacje z administracją, nie stracić szans rozwijania się na nowych polach. Czy było warto? O to pytaliśmy Was po każdej z naszych nowych inicjatyw. Bardzo Wam dziękujemy za zaufanie i wsparcie, ale przede wszystkim za konstruktywną krytykę, którą staraliśmy się traktować jak najlepszego nauczyciela. W 2017 weszliśmy jako o wiele dojrzalsza organizacja. I przede wszystkim: mądrzejsza o wszystkie te pierwsze razy, kiedy postanowiliśmy spróbować.

 • Firma Rodzinna Roku - kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej

  Rodziny Biznesowe opierają się na silnych funtamentach wyznawanych wartości. To w nich tkwi ich siła, potencjał i długowieczność. Dzięki tym wartościm, potrzeba niesienia pomocy i chęć wspierania swojego otoczenia stają są oczywistym elementem funkcjonowania.

 • Europa dla Młodych Przedsiębiorców z Polski

  W grudniu 2016 roku liderzy 14 organizacji reprezentujący ponad 50 tys. młodych przedsiębiorców z całej Europy wybrali mnie na lidera Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe w roku 2017. Oznacza to, że młodzi przedsiębiorcy z Polski mają niepowtarzalną okazję wykorzystać międzynarodową sieć kontaktów YES for Europe do budowy swojej międzynarodowej pozycji.

 • Kolejna inwestycja w branży lotniczej w Polsce

  Trzy tygodnie temu została ogłoszona lokalizacja dla nowej inwestycji zagranicznej w Polsce. Tym razem wybór padł na Środę Śląską, gdzie powstanie kosztem 250mln EUR zakład zajmujący się serwisowaniem silników lotniczych i bezpośrednio zatrudniający ponad 500 osób. Inwestycja jest wynikiem współpracy, ogłoszonej już w czerwcu 2015 roku, pomiędzy Lufthansa Technik (spółka z Grupy Lufthansa zajmująca się obsługą techniczną samolotów) oraz GE Aviation (jednostka biznesowa General Electric działająca w branży napędów lotniczych i morskich), które powołały do tego spółkę Xeos.

 • Pracodawco, bądź gotów. Co się zmieni w prawie pracy w nowym roku?

  Koniec roku to podsumowania, a już szczególnie w branży prawniczej… Bardziej niż o podsumowania chodzi w tym przypadku jednak o to, co w związku z nadejściem nowego roku się zmieni, a dokładniej, jakie przepisy wejdą w życie już 1 stycznia 2017 r. i na co być gotowym.

 • Miasta toną w smogu

  Dwa dni temu Warszawa ogłosiła, że przejazd komunikacją publiczną będzie 15 grudnia darmowy. Miało to związek z dużym natężeniem smogu w stolicy. To dobrze, że wreszcie w ratuszu dostrzeżono problem i postanowiono na niego zareagować. Gorzej, że akcja może być po prostu listkiem figowym ukrywającym lata zaniedbań i pokazującym że miasto w ogóle działa w tym zakresie.