NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Dotacje B+R - skutki podatkowe w CIT

  Mimo, że jak wykazuje PWC, polski system podatkowy staje się coraz mniej skomplikowany, to badania wśród polskich przedsiębiorców wskazują, iż to właśnie system podatkowy (i stosowanie jego przepisów) jest wciąż tym obszarem, w którym istnieją największe utrudnienia dla prowadzenia biznesu w Polsce, niezależnie od wielkości firmy czy branży jej działalności. Stąd też nie rzadko słyszę pytanie: jakie skutki podatkowe dla firmy generują granty? Wpis ten ma za zadanie wyjaśnienie tej kwestii.

 • Innowacje czy praca u podstaw

  Skupiamy się na innowacjach, nowych technologiach natomiast w jakiś dziwny sposób nasza gospodarka nie jest potęgą, a w rożnych rankingach innowacyjności wypadamy słabo. Wydaję mi się, że, jako kraj mam jeszcze bardzo wiele do nadrobienia i wcale nie w obszarze innowacji.

 • Świat inwestuje w odnawialne źródła energii, a Polska?

  Najnowszy raport UNEP, Frankfurt School i Bloomberg pt. „Global Trends in Renewable Energy Investment” zmusza to refleksji głównie dlatego, że pokazuje inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE) na tle innych źródeł energii z perspektywy wieloletniej i w skali globalnej. Łączne światowe inwestycje w OZE do wytwarzania energii elektrycznej w 2015 wyniosły 285.9 mld USD (jedną czwartą tej kwoty – 67,4 mld stanowiły źródła małe o mocy poniżej 1 MW) i była to największa skala inwestycji w OZE w historii. W efekcie moc zainstalowana w nowoczesnych technologiach OZE zwiększyła się o 134 GW (udział energii wytwarzanej z tych źródeł wzrósł do 10,3%), a ponadto w dużej energetyce wodnej o 22 GW. Inwestycje w elektrownie węglowe i gazowe były niemalże 4-krotnie niższe, a w energetyce jądrowej aż 10-krotnie niższe.

 • Ile zmienia sekunda?

  Podoba się Wam strona INN POLAND? Zanim odpowiecie, wypadałoby uprzedzić, że werdykt już dawno zapadł. Zdążyliście ocenić tę witrynę, i to w 0,02 sekundy, czyli w mgnieniu oka – tyle bowiem według badań wystarcza, aby oszacować jakość strony i podjąć decyzję, czy warto ją dalej przeglądać. Odpowiadacie za firmową witrynę? Dziś dowiecie się, co zrobić, by nie tracić potencjału odwiedzających ją osób.

 • Po 15 kwietnia znaki towarowe będą rejestrowane inaczej

  Prawa własności intelektualnej składające się na aktywa przedsiębiorstwa to narzędzie, które stosowane w sposób rozważny i zaplanowany, pomaga budować pozycję, a także przewagę konkurencyjną na rynku. Budowa silnego portfolio praw wyłącznych wymaga nie tylko określenia strategii działań, które powiązane byłyby z planami biznesowymi przedsiębiorstwa, ale także monitorowania działań podejmowanych przez konkurentów.

 • Cyfryzacja polskiej gospodarki - dobre tempo, słaba pozycja w Europie. Oto najnowsze badania

  Tempo polskiej cyfryzacji pozostawia wiele do życzenia. W Europie zajmujemy pod tym względem 25 miejsce. Optymistycznie wypada dynamika zmian. Tutaj niemal nie mamy sobie równych. Druga pozycja w zestawieniu nastraja pozytywnie i daje wrażenie, że coś się wreszcie ruszyło.

 • Wpływ badań klinicznych na tworzenie innowacji w Polsce

  Jednym z głównych elementów bezpośrednio oddziałujących na rozwój nauk przyrodniczych i medycznych oraz medycyny, jako takiej, są badania kliniczne. Najogólniej rzecz ujmując badania kliniczne dotyczą danego produktu leczniczego i są eksperymentem medycznym z użyciem tego produktu, przeprowadzanym na ludziach.