NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Reputacja Polski lepsza niż USA, ale słabsza od Tajwanu i Peru - znamy wyniki Country RepTrak 2016

  Instytut Reputacji opublikował kolejną odsłonę cyklicznego rankingu Country RepTrak. W tegorocznej edycji Polska zajęła 27 miejsce, co jest wynikiem o 4 miejsca słabszym niż rok temu. Co się za tym kryje?

 • 10 mitów na temat dotacji unijnych

  Legend i uprzedzeń związanych z dotacjami unijnymi jest wiele. Wierzymy, że Unia jest trochę jak Lotto i dotację można wygrać szczęśliwym trafem. Przeanalizujemy temat mitów o dotacjach unijnych na przykładzie programu SME Instrument (SMEI) działającego w ramach Horyzontu 2020. Dlaczego ten program? Bo polskie firmy składają do niego bardzo dużo wniosków a wyniki są mizerne. Zainteresowani innymi programami również znajdą coś dla siebie.

 • Jak Brexit wpłynie na reputację Wielkiej Brytanii?

  To co jeszcze niedawno można było traktować w kategoriach żartu, a w ostatnich tygodniach najgorszego koszmaru zwolenników integracji europejskiej, stało się faktem - Wielka Brytania chce wyjść z Unii Europejskiej. Co ta zmiana oznacza dla jej reputacji? Czy wypracowywana od lat atrakcyjność tego państwa legnie w gruzach ot tak? I najważniejsze - czy będzie to miało wpływ na reputację innych państw Wspólnoty?

 • Brexit - pytania, które trzeba zadać

  Teraz wszystkie media żyją jednym wydarzeniem: rezultatem referendum w Wielkiej Brytanii, w którym 51,9% głosujących opowiedziało się za wyjściem tego kraju z Unii Europejskiej. Przetaczają się fale dyskusji i ponurych wizji przyszłości. Zanim przejdę jednak do swojego omówienia tego być może historycznego wydarzenia chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt „przedreferendalny”.

 • Brexit, czyli witamy nowy wstrząs

  Kiedy byłem w zeszłym tygodniu w Londynie, czuło się delikatny niepokój, ale mimo wszystko centrum finansowe Europy liczyło, że tak jak w przypadku referendum niepodległościowego Szkocji, wyniki sondaży są przesadzone. Dziś już wiemy, że jedna z największych gospodarek na świecie zdecydowała, że lepiej będzie jej poza strukturami Unii Europejskiej. Kiedy przycichł kryzys z długiem Grecji, kiedy przystopowała fala uchodźców, Brytyjczycy zafundowali Europie, ale także całemu światu, kolejny wstrząs. Co to oznacza?

 • PE: Polacy inicjują debatę o Nord Stream 2

  Na zaczynającej się w poniedziałek 9 maja sesji plenarnej w Strasburgu poznamy stanowisko Komisji Europejskie w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2, przeciw której protestuje Polska.

 • PE: szerszy dostęp do informacji publicznej

  Na rozpoczynającym się środę (27 kwietnia) dwudniowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zajmą się dostępem do informacji publicznej i prawami pracowników domowych.