NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Pieniądze nie grają. Czy na pewno?

  "Futbol jest szalony" stwierdził Jose Mourinho komentując transfer Paula Pogby do Manchesteru United warty ponad 100 milionów euro. Dziś wiemy, że kwota ta wyniosła 105 milionów euro. Czy dzisiejszy futbol jest rzeczywiście warty takich pieniędzy? Czy te pieniądze zapewniają lub chociaż pomagają w zdobywaniu najwyższych trofeów? Sprawdźmy.

 • "Cash is the king"

  Z punktu widzenia każdego eksportera największym ryzykiem jest to, że nie otrzyma on zapłaty za swój towar. Stwierdzenie jest może i banalne, jednak oczywiście kluczowe dla stabilności naszego biznesu. Stąd warto poświęcić chwilę na omówienie sposobów zmniejszenia albo w ogóle...

 • Dlaczego w marketplace warto inwestować dużo - case study pizzaportal i pyszne.pl

  Do tego blogposta sprowokowała mnie dyskusja pod małym case study które wrzuciłem na facebooka.

 • PE: Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Polska straci pieniądze?

  Europosłowie będą renegocjować budżet Unii na lata 2014–2020, którego Polska jest jednym z największym beneficjentów.

 • Finansowe aspekty planu sukcesji w firmach rodzinnych. 3 podstawowe potrzeby finansowe rodziny, które warto zabezpieczyć

  Podobno dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach... A szkoda! W wielu rodzinach biznesowych jest to wciąż temat tabu (przynajmniej, jeśli chodzi o finanse osobiste). Większość przedsiębiorców doskonale wie, co dzieje się z każdą złotówką w ich firmach. Nie zawsze jednak te same zasady stosujemy w finansach osobistych czy finansach rodziny. Nierzadko okazuje się, że finansów rodziny... po prostu nie ma. Lub też kwoty, którymi w nich dysponujemy, są niewspółmiernie małe w stosunku do tego, co przepływa przez firmę. Pobieramy z biznesu dokładnie tyle, ile potrzebujemy na bieżącą konsumpcję lub podstawowe inwestycje, reszta pozostaje w firmie. Dzieje się tak dlatego, że w większości rodzin biznesowych w Polsce obowiązuje zasada business first – firma rodzinna generuje zyski przede wszystkim po to, aby utrzymać i rozwijać samą siebie. Wszystkie lub ogromna większość zysków inwestowana jest w rozwój biznesu, rzadziej zaś buduje kapitały celowe lub majątek rodzinny, wykorzystywany do celów innych, niż stricte biznesowe. Poza konsumpcją, przy lepiej lub gorzej kontrolowanych kosztach, kupujemy domy, mieszkania, nieruchomości, rzadziej inne aktywa, przeznaczone do dywersyfikacji źródeł przychodu lub budowy kapitałów celowych.

 • Akcelerator to dopiero początek - wspomnienia z programu Intela

  Czy stworzenie produktu bez wsparcia mentorów jest możlwe i co tak naprawdę oznacza udział w programie akceleracyjnym - zapytaliśmy Adama Jesionkiewicza, założyciela Ifinity. W ubiegłym roku jego startup wziął udział w programie akceleracyjnym ChallangeUp! organizowanym przez Cisco, Intel i Deutsche Telekom.

 • Innowacja na kredyt? – BGK daje gwarancje

  Z końcem roku do Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) trafiło 250 mln zł, dzięki czemu kwota, która jeszcze do niedawna zagrożona była niewykorzystaniem w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG), pozwoli na uruchomienie preferencyjnych gwarancji kredytowych dla innowacyjnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Gwarancje na innowacje umożliwią firmom pozyskanie kredytów o łącznej wartości 416 mln zł.