NA TEN TEMAT PISZĄ

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

  • Drony dają miejsca pracy i łamią branżowe stereotypy

    Bezzałogowe statki powietrzne (ang. unmanned aerial vehicle, UAV), czyli drony, zyskują obecnie masową popularność. To już nie tylko gadżet popkultury, a źródło cennych rozwiązań w zakresie zarządzania różnymi sferami życia człowieka. Drony sukcesywnie wkraczają do naszej codzienności, wykorzystywane do celów publicznych, komercyjnych, jak i prywatnych.

  • Wykorzystanie dronów w rolnictwie

    Współczesna technologia służąca pomocą dla rolnictwa z każdym rokiem dostarcza coraz to nowych rozwiązań usprawniających cały proces produkcji rolnej. Wykorzystanie nawigacji satelitarnej, sterowanie laserowe przy procesie równania gleby, czy automatyczna regulacja ciśnienia w oponach - elementy te stają się powoli standardem, w dobrze zorganizowanych i funkcjonujących wielkoobszarowych gospodarstwach.

  • Drony to ciągle nisza, która czeka na biznes

    W styczniu tego roku amerykańska telewizja informacyjna CNN uzyskała specjalne rządowe zezwolenie na testowanie dronów wyposażonych w kamery. Celem testów jest wypracowanie zasad używania dronów do gromadzenia i publikowania informacji przez media. W Polsce ten etap trochę przeskoczyliśmy, dronów się po prostu używa.