NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

  • iSpot i Inkubatory AIP wspólnie szkolą przyszłych przedsiębiorców

    Pokolenie millenialsów coraz chętniej wybiera ścieżkę samozatrudnienia i kreowania autorskiego biznesu, niżeli etat i pracę na cudze, a nie swoje marzenia. Biorąc pod uwagę tendencje rynkowe, można stwierdzić, że „iSupport” to odpowiedź na potrzeby młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną kształcić się w zakresie biznesu i nowych technologii.

  • Kiedy Słońce dzięki ustawie zaświeci

    Kilka dni temu prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii. Natomiast kilka tygodni wcześniej Apple zainwestowało 850 mln dolarów w elektrownię słoneczną w Kalifornii.

  • Mobilne OS i aplikacje w pigułce

    Rynek mobilnych systemów operacyjnych i aplikacji mobilnych jest jednym z najszybciej rozwijających się działów technologicznego biznesu. Monitoruję rynek na bieżąco i teza się potwierdza. Większość badań i analiz rynkowych wykazuje tendencje wzrostowe. Przykładowe prognozy IDC przewidują, że w 2015 r. globalna wartość usług i produktów powiązanych bezpośrednio z tym rynkiem przekroczy kwotę 25 miliardów USD. Trudno oszacować rynek polski, dane są bardzo rozbieżne. Ostrożne szacunki wartości rynku aplikacji oscylują wokół kwoty 5-6 mld złotych.