NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Nie podniosę tej słuchawki!

  “Boję się dzwonić” – takie zdanie często słyszałam w swojej karierze sprzedażowej. Pewnie, masz do tego prawo, ale pomyśl, ile możesz zyskać, gdy pokonasz strach i odpowiednio poprowadzisz cały proces. Co złego może się stać, jeśli wykonasz krótki telefon?

 • Trust me, I’m a hunter…

  Miesiąc temu poszedłem zbadać sobie wzrok. Widzę dość kiepsko. A w zasadzie to w dzisiejszych czasach warto widzieć wyraźnie. Mimo posiadanych pakietów medycznych, tym razem zdecydowałem się skorzystać z publicznej opieki. Pani Doktor, lat na oko 55, na początku wizyty postanowiła...

 • Syndrom wypalenia zawodowego, czyli kiedy należy zmienić obraną ścieżkę kariery

  Wypalenie zawodowe przychodzi powoli i rozwija się stopniowo. Najpierw myślimy, że jesteśmy „tylko przemęczeni”, potrzebujemy się oderwać, że w weekend to minie. Gdy to nie wystarcza zaczynamy planować urlop, przekonani, że to rozwiąże wszystkie problemy. Jednak, gdy po powrocie nadal nie mamy siły i chęci do pracy, warto wnikliwie przyjrzeć się swojej zawodowej sytuacji i zastanowić czy na pewno wszystko jest w porządku.

 • Jak ludzie zakładają na siebie pułapki i co z tym zrobić

  Każdy z nas wpadł kiedyś w coś, co metaforycznie można nazwać „pułapką”. Chodzi o sytuację (pozornie) bez wyjścia. Błędne koło. Pewien dramat, w którym zazwyczaj uczestniczy przynajmniej dwóch aktorów. Rodzajów pułapek, które zakładamy na siebie, na innych, lub które ktoś zakłada na nas, jest wiele i to dzieje się na każdym kroku. Pytanie brzmi: czy i jak potrafimy poradzić sobie w takiej sytuacji?

 • Sukces Na Obcasach - kobieca społeczność dynamicznie rozwija się w Poznaniu

  Jeśli jesteś kobietą przedsiębiorczą, aktywną, chcesz się rozwijać, uczyć, poznawać nowe, ciekawe osoby – dołącz do społeczności kobiet, która regularnie spotyka się w Poznaniu w Concordia Design w ramach projektu Sukces Na Obcasach.

 • Jak mierzyć efektywność procesów HR?

  Mierzenie efektywności poszczególnych działów w znacznym stopniu przyczynia się do ich rozwoju i pozytywnie wpływa na działanie całej firmy. O ile w przypadku większości zespołów efekty ich pracy są łatwe do zweryfikowania, gdyż opierają się zazwyczaj na konkretnych liczbach i wykresach, o tyle trudno zmierzyć skuteczności osób odpowiedzialnych za HR.

 • Jak zwiększyć swoją pewność siebie?

  W Internecie jest mnóstwo „motywacyjnych memów”, które potrafią na kilka sekund dostarczyć do naszego mózgu wszelakich hormonów szczęścia. Jedni się nimi fascynują, inni wyśmiewają.