NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • F-Secure natrafili na podatność w zabezpieczeniach. Dotyczy milionów pokoi hotelowych na świecie
  Ale historia! Szukali skradzionego laptopa przez 10 lat, przez przypadek uratowali wielkie firmy

  To historia o laptopie, skradzionym w niejasnych okolicznościach 10 lat temu w pokoju hotelowym. Tak się złożyło, że ofiarami byli pentesterzy. Ludzie, których praca polega na atakowaniu różnych systemów zabezpieczeń, by znaleźć w nich podatności, nim zrobią to hakerzy. Przez cały ten czas szukali śladów. Przez przypadek wpadli na trop groźnej luki bezpieczeństwa - "lewą" kartą można wejść do milionów pokoi hotelowych na świecie, także w luksusowych sieciach.

 • Sindri Thor Stefansson jest podejrzewany o współudział w wielkim islandzkim skoku na koparki do kopania kryptowalut. Uciekł z więzienia o złagodzonym rygorze, potem dostał się na pokład samolotu, którym podróżowała premier Islandii
  Aresztowany po "wielkim skoku", uciekł z więzienia i z kraju w jednym samolocie z premierem

  To gotowy scenariusz na film. Sindri Thor Stefansson, podejrzewany o współudział w zuchwałej kradzieży koparek do bitcoinów na Islandii, został aresztowany. Z więzienia uciekł na lotnisko, tam w jakiś sposób dostał się na pokład samolotu premier Katrin Jakobsdottir i w ten sposób dotarł do Szwecji.

 • Trainerbot to mały robot, który uczy tenisa stołowego. Wystarczy go położyć na dowolnym stole i podłączyć do prądu. Obsługujemy go aplikacją na smartfona.

  Genialny sposób na naukę popularnego sportu. Nie potrzeba drogich lekcji z trenerem

  Trainerbot to mały robot, który uczy tenisa stołowego. Wystarczy go położyć na dowolnym stole i podłączyć do prądu. Obsługujemy go aplikacją na smartfona.

 • Barack Obama ma bardzo ważny przekaz na temat tzw. fake news.
  "Mógłbym powiedzieć, że Trump to kompletny dupek". To wideo z Obamą pokazuje, jak łatwo nami manipulować

  Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby Barack Obama zwariował. Można Trumpa nie lubić, ale nazywać go publicznie "kompletnym, skończonym dupkiem" to przegięcie. Spokojnie, to zaplanowana prowokacja, mająca pokazać, jak prosto można włożyć komuś w usta coś, czego nigdy nie powiedział, a w efekcie - jak łatwo manipulować opinią publiczną.

 • Uwaga na nową kampanię cyberprzestępczą - atak "na zwrot podatku"
  Nowe oszustwo "na zwrot podatku". Uważaj przy rozliczaniu PIT-a

  Ataki phishingowe, w których atakujący udaje np. zaufaną instytucję, jak bank czy ministerstwo, zwykle osadzone są kontekstowo w czasie. I gdy mijają ostatnie dni na rozliczenie PIT-u, pojawia się kampania "na zwrot podatku". Atak jest dość nieudolny, premiera Morawieckiego nazwano w nim "zastępcą rozjemcy podatkowego", ale i tak kilkaset osób dało się na to złapać.

 • Prawnicy Marka Zuckerberga będą mieli sporo papierkowej roboty. Pozew zbiorowy może potencjalnie objąć zasięgiem miliony użytkowników
  Facebook przyjął kolejny cios. Miał nadzieję się wywinąć, ale dopadła go nowa afera

  Nie wszyscy zdążyli jeszcze strawić dwie imprezy z grillowaniem Zuckerberga przed Kongresem, na jaw wychodzi kolejna afera. Firma siedziała na tej minie od 2015 r., na nieszczęście dla niej, właśnie eksplodowała. Tym razem poszło o facebookowy system rozpoznawania twarzy, który służy m.in. do automatycznego oznaczania znajomych na zdjęciach.

 • Spotkanie Władimira Putina z Donaldem Trumpem. Wymowne, bo administracja Trumpa kolejny raz wskazała palcem na Rosję, oskarżając o finansowanie cyberataków
  Rosja finansuje właśnie ogólnoświatowy cyberatak. Takiego ostrzeżenia jeszcze nie było

  Rosja sponsoruje właśnie skoordynowany, ogólnoświatowy cyberatak, od domowych biur po duże firmy. Celem ma być zdobycie przyczółków w sieciach wewnętrznych i działalność sabotażowa. To o tyle niecodzienna sytuacja, że Rosję oficjalnie palcem wskazały równocześnie dwa kraje - USA i Wielka Brytania.

 • Studenci w Niemczech zbudowali robota, który nie tylko potrafi grać w piłkarzyki, ale naprawdę dobrze sobie radzi. Wspierane przez sztuczną inteligencję urządzenie rejestruje taktykę przeciwnika i wie, jak zareagować.

  Niemieckie roboty pokonają nas w piłkarzyki. Uczą się zachowania gracza

  Studenci w Niemczech zbudowali robota, który nie tylko potrafi grać w piłkarzyki, ale naprawdę dobrze sobie radzi. Wspierane przez sztuczną inteligencję urządzenie rejestruje taktykę przeciwnika i wie, jak zareagować.

 • Qube Tents to namioty, które można łączyć ze sobą w cały system biwakowy.

  To może być hit wakacji. Błyskawiczne miasteczko namiotowe

  Qube Tents to namioty, które można łączyć ze sobą w cały system biwakowy.

 • Jetfoiler to nietypowa deska surfingowa. Napędza ją cichy silnik elektryczny, dzięki któremu można się rozpędzić do 43 km/h.

  Elektryczna deska surfingowa lata nad wodą. Na niej każdy wypadnie jak mistrz

  Jetfoiler to nietypowa deska surfingowa. Napędza ją cichy silnik elektryczny, dzięki któremu można się rozpędzić do 43 km/h.