NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Jacek Gaca i Marek Krawczyk to jedni z największych speców od inwestowania nad Wisłą.
  Nigdy nie kupuj mocno reklamowanych produktów. Finansowi ninja nie mogą się mylić

  Gdyby polski rynek finansowy był wojskiem, Marek Krawczyk byłby generałem. Dlaczego? Bo licencja doradcy inwestycyjnego, którą Marek uzyskał w 2013 roku, jest najwyższym stopniem uprawnień, jaki tylko można zdobyć nad Wisłą. Z kolei Jacek Gaca ma całą polską giełdę w małym paluszku. Jest związany z warszawskim parkietem od pierwszej sesji – całe zawodowe życie pracuje jako spekulant giełdowy. Wraz z Włodzimierzem Liszewskim, jednym z pierwszych maklerów w Polsce, panowie prowadzą firmę Ontima. Nie znajdziesz w Polsce większych specjalistów od rynków kapitałowych niż ta trójka. Dlatego to właśnie do nich postanowiliśmy się wybrać w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak inwestować z głową.

 • Geraldine Huse jest pierwszą kobietą na stanowisku Prezesa Zarządu Procter & Gamble w Europie Centralnej
  Prezes P&G w Europie Środkowej: tam, gdzie inni załamują ręce, my widzimy ogromne szanse na rozwój

  Żyjemy w świecie, gdzie niepodzielne rządy sprawuje konsument. I całe szczęście – przyznaje w rozmowie z INN:Poland Geraldine Huse, prezes zarządu P&G w Europie Centralnej. Ale wbrew prognozom ekonomistów przepowiadających korporacjom ponury los, szefowa globalnego koncernu w naszym regionie globu nie traci rezonu. Ta firma umie błyskawicznie dostosować się do szybko zmieniających się realiów, niczym mobilny start-up, a zarazem pozostaje jednym z największych przedsiębiorstw świata. Paradoks? W P&G powiadają, że znaleźli klucz do sukcesu w każdych warunkach: to trafne identyfikowanie potrzeb. Może stąd ten luz.

 • Sebastian Kulczyk uruchamia InCredibles, program wsparcia dla start-upów z Polski.
  Sebastian Kulczyk pomoże polskim start-upom podbić świat. Zapowiada koniec obostrzeń i nadmiernych formalności

  Sebastian Kulczyk uruchomił nowy program wsparcia dla polskich start-upów: InCredibles. – W Polsce wciąż brakuje inwestorów, którzy nie tylko wesprą początkującego przedsiębiorcę pieniędzmi, czy podzielą się potrzebnym know-how biznesowym, lecz i zapewnią swobodę rozwoju, która jest kluczowa dla sukcesu przedsięwzięcia – mówił Sebastian Kulczyk podczas poniedziałkowego spotkania w Campus Warsaw. Podkreślił również, że program InCredibles nie będzie obarczony nadmierną liczbą formalności jak w przypadku tradycyjnych funduszy VC, ponieważ jest zasilany prywatnymi pieniędzmi.

 • Natalia Załęcka od 12 lat jest związana z bankowością.
  Polacy traktują konto bankowe jak Facebooka. "Logują się tam odruchowo. Lubią patrzeć na swoje pieniądze"

  – W bankowości również działa zasada Pareto, zgodnie z którą 80 proc. wyników pochodzi z 20 proc. działań. Z większości opcji skorzysta mniejszość użytkowników – mówi w rozmowie z INN:Poland Natalia Załęcka, która stoi na czele Departament Digital odpowiedzialnego za rozwój bankowości elektronicznej w Getin Noble Banku.

 • „Fintech Start – zapytaj prawnika” to projekt skierowany do młodych przedsiębiorców działających w branży fintech.
  Pierwszy taki projekt w Polsce. Rusza darmowa pomoc prawna dla start-upów

  Vivus.pl wraz z kancelarią prawną TRIO Legal Snażyk Granicki uruchomili program „Fintech Start – zapytaj prawnika”. Celem akcji jest wsparcie młodych firm, działających w branży fintech. W ramach projektu Vivus Finance gwarantuje start-upom dostęp do bezpłatnych i profesjonalnych konsultacji prawnych. Pierwsza edycja projektu potrwa do końca sierpnia 2017 roku.

 • Robert Gryn z Codewise.
  "Dla mnie szkoła to żart". Nowa gwiazda wśród najbogatszych Polaków szczerze o swoim sukcesie

  Roberta Gryna trudno złapać, a co dopiero z nim porozmawiać. Niegdyś klient, a obecnie szef firmy Codewise, znaczną część swojego czasu spędza na podróżowaniu po całym świecie. Jednak INN:Poland miało okazję porozmawiać z nim w trakcie targów Mobile World Congress w Barcelonie. Na same stoisko na jednej z najważniejszych imprez technologicznych na świecie Gryn wydał ponad milion złotych. W rozmowie z nami wyjaśnia, dlaczego tak mocno inwestuje w swój wizerunek, czym dokładnie zajmuje się Codewise i jak reaguje na hejt w internecie.

 • Syndrom kobiety, która zaszła za wysoko, to jeden z największych problemów dzisiejszych pracujących Polek.
  Sprawdź, czy nie masz syndromu "kobiety, która zaszła za wysoko" – pięć symptomów zawodowej choroby płci

  Już blisko 40 proc. stanowisk kierowniczych w Polsce piastują kobiety. Sukces? Bynajmniej – najlepsze i najbardziej opłacalne stanowiska w państwie wciąż należą do mężczyzn. Jak wynika z najnowszych badań “Women in Business 2017” zrealizowanych dla Grant Thornton International, posady prezesów tylko w 8 proc. są obsadzone przez kobiety. Gdzie szukać winnych?

 • Grażyna Kulczyk: "Szklane sufity" wciąż istnieją.
  Polka Polce wilkiem? Bzdura. Grażyna Kulczyk – "Największym sojusznikiem kobiety jest inna kobieta"

  To nie dzień kobiet. To czas kobiet. – Wszystkie wiemy, że przysłowiowe „szklane sufity” nadal istnieją. Każda z nas ma na koncie przynajmniej jeden taki sufit – Grażyna Kulczyk, słynna przedsiębiorczyni i filantropka, opowiada w rozmowie z INN:Poland, co tak naprawdę sądzi o sytuacji kobiet w Polsce.

 • Mamy nagrany każdy detal ze stoiska Sony Mobile.
  Przed nami nie ukryje się żaden zakamarek. Zobacz wideo 360 z targów Sony Mobile na MWC 2017

  Ciężko oddać atmosferę targów technologicznych. Dla redakcji INN:Poland nie jest to oczywiście niemożliwe. Razem z Sony Mobile prezentujemy wideo 360 stopni, na którym pokazujemy, jakimi produktami japońska firma ma zamiar trząść mobilnym rynkiem w 2017 roku.

 • Uwieczni każdą minę. Nowa Xperia XZ Premium zapisze ruch, zanim naciśniesz na spust migawki

  Sony Mobile zaprezentowało szereg nowości na MWC Barcelona 2017. Tegoroczną perłą w portfolio firmy jest Xperia XZ Premium. O tym, w jakie cuda producent wyposażył swój nowy flagowiec, opowiada w rozmowie z INN:Poland Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing Poland w Sony Mobile Communications.