NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Restaurant Week, słynny i największy ogólnopolski festiwal kulinarny. Paweł Światczyński i Maciek Żakowski zostawiają w dalekim tyle każdą konkurencję i zapowiadają szeroko zakrojoną ekspansję.
  Nie proszą inwestorów o łaskę i nie czekają na dotacje. Twórcy Restaurant Week po prostu nokautują konkurencję

  Nie zdają się na łaskę inwestorów. Nie wystają w kolejkach po dotacje. Nie pitchują, ani nie organizują crowdfundingu w sieci. Już pierwszego dnia działalności z nawiązką odbili sobie zainwestowane w biznes pieniądze. Wygryźli z polskiego rynku światowych gigantów i, w ciągu zaledwie 15 miesięcy, z pomysłu spisanego “na serwetce” uczynili największe cykliczne biletowane wydarzenia w Polsce. Każdego roku ich przychody powiększają się dwukrotnie. Ale wciąż im za mało. Mowa o chłopakach, którzy stworzyli Restaurant Week, słynny i największy ogólnopolski festiwal kulinarny. Paweł Światczyński i Maciek Żakowski zostawiają w dalekim tyle każdą konkurencję i zapowiadają szeroko zakrojoną ekspansję.

 • Zakład w Immenstadt to flagowy przykład smart produkcji.
  Jest tylko jeden sposób, by przestać być Chinami Europy. Niemcy już dawno zrozumieli tę prostą rzecz

  Immenstadt, miasteczko na południu Niemiec. Niewiele ponad 13 tys. mieszkańców. Wydawałoby się, że miasteczko jak każde inne – pełno takich w Bawarii. Nic bardziej mylnego. To tutaj znajduje się słynny zakład przemysłowy, który uchodzi za perełkę nie tylko w skali regionu, lecz całego globu. Mowa o fabryce Bosch, która jest flagowym przykładem tego, jak powinien wyglądać ultra nowoczesny przemysł.

 • Marysia Belka rozwija Brand Sabbath – pierwszy w Polsce ekosystem, który przełamuje monopol wielkich gwiazd Instagrama.
  Polka przełamała monopol gwiazd Instagrama. Udowadnia, że zarabiać może każdy użytkownik

  Gdyby Marysia Belka, stojąca na czele polskiej spółki Bit Evil, była piosenkarką, to na pewno specjalizowałaby się w rockowych brzmieniach. Nazwa firmy to jedno, ale warte uwagi jest całe portfolio Bit Evil. Spółka rozwija m.in. takie projekty jak Brand Sabbath – pierwszy w Polsce ekosystem, który przełamuje monopol wielkich gwiazd Instagrama i dopuszcza do strumienia wpływów reklamowych także mniejszych twórców. Jest też Fuki-Staff, za którym kryje się “wyinkubowana influencerka”. I na deser kryptowaluta EraCoin. Jest to pierwsza na świecie aplikacja, która... płaci użytkownikom za to, że istnieją. Bit Evil już dziś odnosi pierwsze sukcesy za granicą. Marysi marzą się jednak większe podboje. W międzynarodowej ekspansji ma między innymi pomóc jej debiut na NewConnect. Spółka zaoferowała 1,34 mln akcji o wartości nominalnej 0,5 zł.

 • LPP, właściciel takich marek jak Reserved, SiNSAY czy Cropp, w ciągu najbliższych dwóch lat zatrudni 1000 osób. Na zdjęciu Anna Radzikowska, Dyrektor Departamentu Damskiego Reserved
  Polska firma odzieżowa nie nadąża za własnym wzrostem. „Jeszcze nie wybudowaliśmy nowej siedziby, a już brakuje miejsc”

  Polska firma odzieżowa LPP, właściciel takich marek jak Reserved, SiNSAY czy Cropp, w ciągu najbliższych dwóch lat zamierza zatrudnić aż tysiąc osób. – Największe zapotrzebowanie jest na projektantów i specjalistów IT – mówi w rozmowie z INN:Poland Jacek Kujawa, wiceprezes LPP. Do końca 2018 roku firma zamierza podwoić zatrudnienie w przypadku tych dwóch stanowisk. – Obecnie zatrudniamy 200 projektantów i 200 programistów. To za mało. Od dziś mamy ofertę pracy co najmniej dla stu osób – dodaje.

 • Jacek Gaca i Marek Krawczyk to jedni z największych speców od inwestowania nad Wisłą.
  Nigdy nie kupuj mocno reklamowanych produktów. Finansowi ninja nie mogą się mylić

  Gdyby polski rynek finansowy był wojskiem, Marek Krawczyk byłby generałem. Dlaczego? Bo licencja doradcy inwestycyjnego, którą Marek uzyskał w 2013 roku, jest najwyższym stopniem uprawnień, jaki tylko można zdobyć nad Wisłą. Z kolei Jacek Gaca ma całą polską giełdę w małym paluszku. Jest związany z warszawskim parkietem od pierwszej sesji – całe zawodowe życie pracuje jako spekulant giełdowy. Wraz z Włodzimierzem Liszewskim, jednym z pierwszych maklerów w Polsce, panowie prowadzą firmę Ontima. Nie znajdziesz w Polsce większych specjalistów od rynków kapitałowych niż ta trójka. Dlatego to właśnie do nich postanowiliśmy się wybrać w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak inwestować z głową.

 • Geraldine Huse jest pierwszą kobietą na stanowisku Prezesa Zarządu Procter & Gamble w Europie Centralnej
  Prezes P&G w Europie Środkowej: tam, gdzie inni załamują ręce, my widzimy ogromne szanse na rozwój

  Żyjemy w świecie, gdzie niepodzielne rządy sprawuje konsument. I całe szczęście – przyznaje w rozmowie z INN:Poland Geraldine Huse, prezes zarządu P&G w Europie Centralnej. Ale wbrew prognozom ekonomistów przepowiadających korporacjom ponury los, szefowa globalnego koncernu w naszym regionie globu nie traci rezonu. Ta firma umie błyskawicznie dostosować się do szybko zmieniających się realiów, niczym mobilny start-up, a zarazem pozostaje jednym z największych przedsiębiorstw świata. Paradoks? W P&G powiadają, że znaleźli klucz do sukcesu w każdych warunkach: to trafne identyfikowanie potrzeb. Może stąd ten luz.

 • Sebastian Kulczyk uruchamia InCredibles, program wsparcia dla start-upów z Polski.
  Sebastian Kulczyk pomoże polskim start-upom podbić świat. Zapowiada koniec obostrzeń i nadmiernych formalności

  Sebastian Kulczyk uruchomił nowy program wsparcia dla polskich start-upów: InCredibles. – W Polsce wciąż brakuje inwestorów, którzy nie tylko wesprą początkującego przedsiębiorcę pieniędzmi, czy podzielą się potrzebnym know-how biznesowym, lecz i zapewnią swobodę rozwoju, która jest kluczowa dla sukcesu przedsięwzięcia – mówił Sebastian Kulczyk podczas poniedziałkowego spotkania w Campus Warsaw. Podkreślił również, że program InCredibles nie będzie obarczony nadmierną liczbą formalności jak w przypadku tradycyjnych funduszy VC, ponieważ jest zasilany prywatnymi pieniędzmi.

 • Natalia Załęcka od 12 lat jest związana z bankowością.
  Polacy traktują konto bankowe jak Facebooka. "Logują się tam odruchowo. Lubią patrzeć na swoje pieniądze"

  – W bankowości również działa zasada Pareto, zgodnie z którą 80 proc. wyników pochodzi z 20 proc. działań. Z większości opcji skorzysta mniejszość użytkowników – mówi w rozmowie z INN:Poland Natalia Załęcka, która stoi na czele Departament Digital odpowiedzialnego za rozwój bankowości elektronicznej w Getin Noble Banku.

 • „Fintech Start – zapytaj prawnika” to projekt skierowany do młodych przedsiębiorców działających w branży fintech.
  Pierwszy taki projekt w Polsce. Rusza darmowa pomoc prawna dla start-upów

  Vivus.pl wraz z kancelarią prawną TRIO Legal Snażyk Granicki uruchomili program „Fintech Start – zapytaj prawnika”. Celem akcji jest wsparcie młodych firm, działających w branży fintech. W ramach projektu Vivus Finance gwarantuje start-upom dostęp do bezpłatnych i profesjonalnych konsultacji prawnych. Pierwsza edycja projektu potrwa do końca sierpnia 2017 roku.

 • Robert Gryn z Codewise.
  "Dla mnie szkoła to żart". Nowa gwiazda wśród najbogatszych Polaków szczerze o swoim sukcesie

  Roberta Gryna trudno złapać, a co dopiero z nim porozmawiać. Niegdyś klient, a obecnie szef firmy Codewise, znaczną część swojego czasu spędza na podróżowaniu po całym świecie. Jednak INN:Poland miało okazję porozmawiać z nim w trakcie targów Mobile World Congress w Barcelonie. Na same stoisko na jednej z najważniejszych imprez technologicznych na świecie Gryn wydał ponad milion złotych. W rozmowie z nami wyjaśnia, dlaczego tak mocno inwestuje w swój wizerunek, czym dokładnie zajmuje się Codewise i jak reaguje na hejt w internecie.