NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Finał krajowy PowerUp! by InnoEnergy 2018. Pierwsze miejsce zajął Indoorway, start-up z Warszawy, projektujący narzędzie do digitalizacji przestrzeni w miejscu pracy
  Zdigitalizuj swoją przestrzeń. Ten start-up będzie reprezentował Polskę w finale prestiżowego konkursu

  Do rywalizacji między sobą stanęła dwunastka. Każdego oceniano po tym, co wie o prowadzeniu biznesu, jak zgrany zespół tworzy i na jakim etapie znajdują się prace nad oferowanym światu rozwiązaniem. Finał krajowy PowerUp!, prestiżowego konkursu dla start-upów, już za nami. Zwycięzcą tegorocznej polskiej edycji został Indoorway, twórca inteligentnego i precyzyjnego narzędzia do analizy ruchu wewnątrz budynków.

 • W dniach 7–10 czerwca 2018 r. odbędzie się szósta edycja Pixel Heaven, największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwalu prezentujących najnowsze produkcje niezależnych twórców gier wideo.
  Największy taki festiwal w Polsce. W czerwcu rusza święto oddające hołd retro i idei niezależności

  Wysoki budżet i mocna marka to nie wszystko. Tak jak kino offowe potrafi dać światu prawdziwą perełkę, tak samo twórcy niezależnych gier są artystami zdolnymi stworzyć niezapomniane arcydzieło. Produkowane po mniejszych kosztach gry, potocznie zwane w branży ''indykami'', coraz częściej podbijają serca graczy. Nie tylko zaskakują świeżą fabułą czy oryginalną grafiką, ale także roztaczają wokół siebie celebrowany z pasją urok. Magii tego świata elektronicznej rozrywki będziemy mogli niedługo doświadczyć w Polsce, gdy ruszy szósta już edycja Pixel Heaven.

 • Każdy biznes w każdej branży musi się dostosować do cyfrowej rewolucji. Szczególnie wysoką poprzeczkę stawia ona branży FMCG, która zajmuje się dostarczaniem na rynek podstawowych dóbr konsumpcyjnych
  Wyzwania cyfrowej rewolucji. O czym musi pamiętać zarabiający na codziennej konsumpcji biznes?

  Na całym świecie liczba urządzeń mobilnych przekroczyła 8 miliardów, a według prognoz do 2020 roku wzrośnie ona do 34 miliardów. Już dziś w powszechnym użyciu jest więcej telefonów komórkowych niż szczoteczek do zębów. Cyfrowa rewolucja trwa i będzie trwać, a każdy biznes w każdej branży musi się do niej przystosować, jeśli nie chce zostać na szarym końcu i przegrać w wyścigu o klienta.

 • Jak robić zakupy w sklepach online, aby zyskać na nich jak najwięcej? Pomogą w tym m.in. internetowe serwisy z kodami rabatowymi
  Ninja smart shoppingu. Jak robić zakupy w sklepach online, aby zyskać na nich jak najwięcej?

  Chcesz coś kupić w sieci, chociażby na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka, urodziny kogoś bliskiego czy jakąś inną okazję? A może masz już upatrzony prezent? Wystarczy więc zwrócić się z zapytaniem do wujka Google i można robić zakupy w pierwszym lepszym sklepie. Można, ale pytanie, czy warto? Otóż nie, jeśli przynajmniej zależy nam na tym, aby nie tylko wybrać prezent, ale także dodatkowo zyskać jak najwięcej na jego zamówieniu przez internet.

 • W dniach 22-23 maja w gdańskim AmberExpo odbędzie się konferencja technologiczna InfoShare 2018. Będzie można wysłuchać prelekcji liderów start-upów, twórców technologii i specjalistów od nowoczesnego marketingu
  3 filary innowacyjnego biznesu. Inspirujących ludzi, którzy je stawiają, spotkasz podczas tego wydarzenia

  Filary, na których młoda innowacyjna firma powinna budować swój sukces? Pomijając rzecz jasna kapitał na rozwój bieżącej i dalszej działalności, na myśl przychodzą trzy fundamenty, dzięki którym, jeśli każdy z nich będzie solidny, można rysować przyszłość biznesu w jasnych barwach. Co zatem wchodzi w skład tej receptury? Szybka wyliczanka... lider, technologia i marketing. Z wieloma inspirującymi postaciami uosabiającymi te właśnie aspekty działalności będziecie mogli spotkać się na tegorocznym infoShare.

 • Program MBA, w którą co roku swój czas i pieniądze inwestuje tysiące osób na całym świecie, na dobre zakorzenił się w polskim systemie szkolnictwa wyższego. Dlaczego warto ubiegać się o ten tytuł?
  Menedżer menedżerowi nierówny. Dlaczego warto mieć dyplom MBA w kieszeni?

  Robić czy nie robić, oto jest pytanie. Z jednej strony roztaczany wokół niego od lat nimb prestiżu, z drugiej pojawiające się głosy, że i bez niego można świetnie prosperować na rynku pracy. Dyplom Master of Business Administration (MBA), w który co roku swój czas i pieniądze inwestuje tysiące osób na całym świecie, oferuje coraz więcej szkół w polskim systemie szkolnictwa wyższego. Czy faktycznie nadal jest on przepustką do lepszej kariery zawodowej?

 • Szykujesz się do wymiany okien? Oknoplast przygotował specjalną promocję ''Okna bez VAT''
  Wymieniać albo nie wymieniać – oto jest pytanie. Kiedy najlepiej sprawić sobie nowe okna?

  Z wymianą okien jest jak z całym remontem – trzeba zaplanować go z głową, aby nie wpaść na minę w postaci wyższych kosztów, niepotrzebnego stresu czy zmarnowanego czasu. Jeśli wolimy uniknąć takich nieprzyjemności, powinniśmy najpierw poszukać odpowiedzi na fundamentalne pytanie – jaka pora będzie najlepsza na wymianę okien w naszym domowym gniazdku?

 • Komputery All-in-One (AiO) są popularne w biurach, hotelach, sklepach, urzędach czy szpitalach. Ich głównym atutem są kompaktowe rozmiary oraz szczątkowe okablowanie. Na zdjęciu model Lenovo ThinkCentre M910z All-in-One Desktop
  Coraz lepsza wydajność i rozsądne rozmiary. W świecie biznesu te komputery sprzedają się jak świeże bułeczki

  Rozwój elektroniki komputerowej wiąże się z nieustającą miniaturyzacją. Rzecz nie tyczy się tylko smartfonów stających się podręcznymi komputerami, ale również modeli stacjonarnych, które coraz częściej nabierają bardziej wygodnych dla użytkownika gabarytów. Najlepszym przykładem tej trwającej właśnie ewolucji są komputery All-in-One (AiO).

 • Międzynarodowy konkurs PowerUp! by EIT InnoEnergy 2018 przeznaczony jest dla start-upów z obszaru energii z Europy Środkowej i Wschodniej. Zgłoszenia do aktualnej edycji można wysyłać do 19 kwietnia tego roku
  Nabór do największego konkursu dla start-upów cleantech w Europie Środkowej. Szansa na dofinansowanie do 150 tys. zł

  Węgiel nadal jest głównym źródłem energii w Polsce, co nie oznacza, że zawsze tak będzie. Choć paliwa kopalne będą jeszcze przynajmniej przez dwie dekady podstawowym surowcem energetycznym na świecie, wzrok coraz większej liczby krajów kieruje się w stronę proekologicznych technologii, które wiążą się z budową odpowiedniej bazy infrastrukturalnej i informatycznej. Również nad Wisłą w start-upowym środowisku pojawiają się służące rewolucji energetycznej rozwiązania. I co ważne – spotykają się z uwagą i uznaniem.

 • Konferencja SAP Hybris Day 2018 poświęcona była przyszłości e-handlu ze szczególnym naciskiem na relacje firm internetowych z klientami
  Jak dotrzeć do milionów w sieci? Eksperci o przyszłości branży e-commerce

  ''To, co niebezpieczne, to brak ewolucji''. I jeszcze jedna sentencja: ''Postrzegamy swoich klientów jak gości zaproszonych na przyjęcie, którego jesteśmy gospodarzami. Tymczasem każdego dnia powinniśmy troszczyć się o to, by ich doznania były coraz lepsze''.