NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to największa konferencja ekonomiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. Gościem specjalnym zeszłorocznej edycji był prezydent Andrzej Duda. Na tegorocznym wydarzeniu pojawią się przedstawiciele wielu państw i firm
  Glokalizacja, blockchainy i anty-Food Waste. Nowa gospodarka oczami największych ekspertów

  To największa konferencja ekonomiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. W dniach 4-6 września w Krynicy-Zdroju odbędzie się Forum Ekonomiczne 2018. Tegoroczny międzynarodowy zjazd szefów państw, przedsiębiorców oraz ekspertów od gospodarki zostanie zorganizowany pod hasłem ''Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów?''. Od wielu lat integralną częścią wydarzenia jest platforma dyskusji ''Nowa Gospodarka''.

 • Wszystkie mecze Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 będą mogli obejrzeć abonenci Cyfrowego Polsatu, klienci sieci Plus oraz użytkownicy telewizji internetowej IPLA
  Czas na kolejne wielkie piłkarskie święto. Gdzie i jak obejrzeć wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy?

  W Rosji mundial trwa w najlepsze, a fani piłki nożnej szykują się już do kolejnego wielkiego sportowego wydarzenia. We wrześniu startuje Liga Mistrzów UEFA, a także Liga Europy UEFA. Eliminacje do tych ekscytujących klubowych rozgrywek ruszyły już pełną parą. W związku z tym piłkarskim świętem Plus i Cyfrowy Polsat przygotowali dla kibiców kuszące propozycje.

 • 19 czerwca w czeskiej Pradze odbył się finał międzynarodowego konkursu PowerUp! 2018 by InnoEnergy. Pierwsze miejsce zajął Zubax Robotics z Estonii
  Międzynarodowy konkurs dla start-upów rozstrzygnięty. Oto zwycięzcy PowerUp! by InnoEnergy

  Było ich piętnastu. Każdy z innego kraju, ale wszyscy z pomysłami, jak skorzystać z dobrodziejstwa inteligentnych i czystych technologii, aby nam żyło się łatwiej, a środowisko nie było zaś ofiarą naszego komfortu. Mowa o uczestnikach wielkiego finału, który odbył się 19 czerwca w czeskiej Pradze. Główną nagrodę w prestiżowym konkursie dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej zgarnęli twórcy Zubax Robotics.

 • Zazwyczaj każdy dłuższy wyjazd wiąże się z obawą o bezpieczeństwo domu. W jaki sposób wzmocnić okna i drzwi przed włamywaczami?
  Obawa, która przed wyjazdem spędza nam sen z powiek. Dzięki tym rozwiązaniom będziemy mogli ją zwalczyć

  Czy gdy szykujecie się do wyjazdu, gdzieś z tyłu głowy pojawia się wam myśl, by ktoś nie wziął udziału w tej rodzinnej eskapadzie i został w domu? A może zaczynacie gorączkowo rozglądać się za dalszymi krewnymi czy godnymi zaufania sąsiadami z nadzieją, że na czas waszej nieobecności zgodzą się pomieszkać albo przynajmniej regularnie doglądać waszego mieszkania?

 • eduLAB to należący do Edge One Solutions akcelerator, który start-upom z sektora edTech oferuje wynagrodzenie w trakcie prac nad projektem oraz gwarantuje ich komercjalizację.
  Start-up na etacie. W tym programie innowatorzy mogą liczyć na naprawdę nietuzinkowe wsparcie

  Najpierw byli pracownikami w korpo, potem sami rozkręcili własny biznes, a następnie wystartowali z projektem, który zamienia osoby z żyłką innowatora w rasowych przedsiębiorców. Założony przez nich akcelerator dla start-upów z sektora edTech odbiega od utartych schematów, kładąc nacisk na profesjonalne przygotowanie uczestników do funkcjonowania na rynku i skalowanie sprzedaży ich produktów.

 • Jak zabezpieczyć okno, aby uniknąć domowych wypadków? Dowiemy się tego z najnowszego cyklu filmowego OKNOPLAST LAB
  Częste przyczyny domowych wypadków. Jak zabezpieczyć okno, aby ich uniknąć?

  Najwięcej wypadków zdarza się... Na drogach? W pracy? Niestety w naszych czterech ścianach. Począwszy od skaleczenia nożem, poprzez przewrócenie się o próg, a skończywszy na zaprószeniu ognia – choć dom przywodzi na myśl oazę spokoju, jest też miejscem, gdzie dochodzi do większości niebezpiecznych dla zdrowia zdarzeń. Sprawcą nieszczęśliwych wypadków mogą być najróżniejsze elementy jego wyposażenia np. okno. Jak je zabezpieczyć, aby ich uniknąć?

 • Od 1 lipca 2018 roku w życie wchodzą przepisy wprowadzające tzw. split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności. Jak odnaleźć się w nowym systemie rozliczeń?
  Idą zmiany w rozliczaniu VAT-u. Jeśli prowadzisz biznes, musisz się na nie odpowiednio przygotować

  W naszym kraju trwa batalia o uszczelnienie podatku VAT. Fiskus trzyma rękę na pulsie i nie odpuszcza nieuczciwym vatowcom. Jego orężem w tej walce stają się zmiany w przepisach, które mają ułatwiać i poprawiać ściągalność podatku od towarów i usług. Każdy, kto prowadzi biznes, musi odnaleźć się w nowym systemie rozliczeń, aby uniknąć komplikacji, żeby nie powiedzieć konsekwencji. Z jakimi narzędziami będzie to łatwe i przyjemne?

 • Na jakich fundamentach powinniśmy budować karierę, aby odnaleźć się w świecie, w którym z powodu rozwoju nowoczesnych technologii zacierają się coraz bardziej granice?
  Rady dla przyszłych managerów. Tych umiejętności potrzebujesz, żeby w ogóle myśleć o karierze

  Ile możliwości, tyle wyzwań. Z jednej strony współczesny świat otwiera przed nami wiele dróg rozwoju zawodowego, co powinno tylko cieszyć. Z drugiej tak ogromny wybór napawa niektórych obawą i niepewnością co tego, w którą stronę podążyć, aby rzeczywiście dobrze pokierować swoją karierą. Na jakich fundamentach powinniśmy ją budować, aby odnaleźć się w świecie, w którym z powodu rozwoju nowoczesnych technologii zacierają się coraz bardziej granice?

 • Finał krajowy PowerUp! by InnoEnergy 2018. Pierwsze miejsce zajął Indoorway, start-up z Warszawy, projektujący narzędzie do digitalizacji przestrzeni w miejscu pracy
  Zdigitalizuj swoją przestrzeń. Ten start-up będzie reprezentował Polskę w finale prestiżowego konkursu

  Do rywalizacji między sobą stanęła dwunastka. Każdego oceniano po tym, co wie o prowadzeniu biznesu, jak zgrany zespół tworzy i na jakim etapie znajdują się prace nad oferowanym światu rozwiązaniem. Finał krajowy PowerUp!, prestiżowego konkursu dla start-upów, już za nami. Zwycięzcą tegorocznej polskiej edycji został Indoorway, twórca inteligentnego i precyzyjnego narzędzia do analizy ruchu wewnątrz budynków.

 • W dniach 7–10 czerwca 2018 r. odbędzie się szósta edycja Pixel Heaven, największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwalu prezentujących najnowsze produkcje niezależnych twórców gier wideo.
  Największy taki festiwal w Polsce. W czerwcu rusza święto oddające hołd retro i idei niezależności

  Wysoki budżet i mocna marka to nie wszystko. Tak jak kino offowe potrafi dać światu prawdziwą perełkę, tak samo twórcy niezależnych gier są artystami zdolnymi stworzyć niezapomniane arcydzieło. Produkowane po mniejszych kosztach gry, potocznie zwane w branży ''indykami'', coraz częściej podbijają serca graczy. Nie tylko zaskakują świeżą fabułą czy oryginalną grafiką, ale także roztaczają wokół siebie celebrowany z pasją urok. Magii tego świata elektronicznej rozrywki będziemy mogli niedługo doświadczyć w Polsce, gdy ruszy szósta już edycja Pixel Heaven.