NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Stadion we Wrocławiu ma jeszcze 300 mln złotych długu z okresu, kiedy był budowany. Biznesowo okazał się niewypałem.
  Tonący brzytwy się chwyta. Wrocławski stadion wyszykowany na EURO wchodzi w niecodzienne biznesy

  W przeciwieństwie do pozostałych obiektów wybudowanych na EURO 2012, Stadion Wrocław mógłby uchodzić za pechowca. W innych przypadkach przynajmniej pojawili się sponsorzy, którzy płacą za logo i markę w nazwie. We Wrocławiu zabrakło nawet tego. Nic zatem dziwnego, że wrocławski stadion musi desperacko nadrabiać te braki. Szukając jakichkolwiek form zarabiania, menedżerowie obiektu postanowili otworzyć w nim przedszkole i szkołę.

 • Łada Vesta Sport zadebiutuje pod koniec sierpnia. Rosyjski koncern szybko odzyskuje dawne rynki na wschodzie.
  Do niedawna strach było wsiadać do tego auta. Dziś ma konkurować z golfem

  Koncern Łada przez ostatnie ćwierć wieku uchodził za skansen motoryzacji. Choć całkiem solidne i lubiane, zwłaszcza przez miłośników jazdy w terenie, łady były raczej obiektem żartów niż pożądania. Firma chybotała się na krawędzi upadku. Wejście francuskich i japońskich inwestorów sprawiły jednak, że koncern rozpoczął nowe życie.

 • Realna wartość świadczenia 500+ może dziś wynosić około 393 złotych, jak wynika z wyliczeń gazety "Super Express".
  500 minus 100 z groszami. Najsłynniejszy program PiS słabnie w oczach

  Co najmniej 107 złotych – tyle na realnej wartości straciło świadczenie 500+ w ciągu ostatnich dwóch lat. Za słabnięcie dodatku odpowiada inflacja, przynajmniej częściowo wywołana skokiem konsumpcji.

 • Premier Mateusz Morawiecki podczas sejmowego protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
  Mieli płacić najbogatsi, zapłacą prawie wszyscy. Z naszych pensji ubędzie nowa składka

  Rezultatem kilkutygodniowego protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów było wprowadzenie nowej daniny dla osób osiągających najwyższe dochody, „sprzedane” przez rząd pod hasłem: najbogatsi złożą się na osoby niepełnosprawne. Teraz, bazując już na konkretnym projekcie ustawy, jasno widać, że na dedykowany niepełnosprawnym fundusz będzie musiał się dołożyć – prawie – każdy podatnik.

 • Od 2019 r. urzędnicy rozliczą PIT za nas.
  Urzędnicy do PIT-ów. Deklaracje wypełnią za obywateli, ale trzeba uważać

  Już w przyszłym roku urzędnicy fiskusa sami zaczną wypełniać nasze deklaracje podatkowe – donosi dziennik „Fakt”, powołując się na stanowisko resortu finansów. Oznacza to o jedną formalność na głowie mniej, choć zeznania będą wypełniane dosyć mechanicznie i o odliczenia trzeba będzie zadbać samemu.

 • Skok zarobków w branży FMCG to efekt wysokiego poziomu konsumpcji.
  Pensje menedżerów w tej branży wystrzeliły do kilkudziesięciu tysięcy. "Niedawno tak zarabiał zarząd"

  O tym, że sprzedaż w sklepach i sieciach handlowych sięga nie notowanych wcześniej poziomów, a konsumpcja bije rekordy, media donosiły przez ostatnie dwa lata. Druga strona medalu tego zakupowego szaleństwa, to personalny kryzys w całej branży – którego najjaskrawszym przejawem była walka o pracowników supermarketów. Nie gorzej jest na szczeblu menedżerskich – zarobki najważniejszych dyrektorów wystrzeliły do astronomicznego pułapu.

 • W ciągu poprzedniego roku przybyło 3500 nowych polskich milionerów. Ich liczba sięga dziś ponad 24,2 tysiąca osób.
  Skokowo przybyło w Polsce milionerów. Tylko moralność może ucierpieć

  24,2 tysiąca podatników deklarujących dochody rzędu ponad milion złotych w 2017 r. – takiej liczby milionerów doliczył się w kraju dziennik „Rzeczpospolita”. Statystycznie to ponad 17 proc. więcej niż rok wcześniej, około 3,5 tys. osób. Kłopot w tym, że wraz ze zwiększającymi się dochodami może się też pojawić chęć do obchodzenia podatkowych rygorów.

 • 86 proc. rodziców pozwala swoim dzieciom grać w gry adresowane do użytkowników starszych.
  Dzieciaki masowo grają w gry 18+? „Żaden z moich rówieśników nie został alfonsem, ani nie napadł na bank”

  86 proc. rodziców pozwala swoim pociechom bawić się grami komputerowymi przeznaczonymi dla osób starszych, w tym pełnoletnich – wynika z badania Childcare.co.uk. Opisywane w alarmistycznym tonie w mediach wyniki badań nie robią jednak wrażenia na publicyście portalu conowego.pl. – Gry komputerowe są tylko jednym z miliona czynników wpływających na kształtowanie psychiki, charakteru i osobowości – kwituje portal.

 • Pensja prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka może po podwyżkach sięgnąć 3,2 mln złotych.
  Sowite pensje szefów Orlen dwa razy w górę. „Zarabiają najmniej w Europie”

  Znaczna podwyżka pensji menedżerów PKN Orlen – z takim postulatem występuje rada nadzorcza państwowego koncernu, argumentując, że pensje menedżerów firm paliwowych na Zachodzie są znacznie wyższe. Decyzje mogą zapaść nawet dzisiaj, wraz ze wznowieniem obrad walnego zgromadzenia spółki.

 • Julia Piekiełko od 2015 r. pracuje w Bombaju jako przedstawicielka agencji Choice Talents, organizując polskim filmowcom kontrakty w Bollywood.
  Ściąga dziesiątki Polaków do Bollywood. Praca tam to kocioł, ale oni to kochają

  Poszukiwanie Polaków w Bollywood dla wielu polskich kinomanów może się wydawać abstrakcją. To jednak błąd: od kilku lat nasi rodzimi filmowcy mają w Indiach ambasadorkę, reprezentującą Film Poland Productions i agencję Choice Talents, Julię Piekiełko. Dzięki niej do indyjskiej „fabryki snów” wyjeżdża coraz więcej polskich specjalistów, którzy wracają nie tylko z międzynarodowymi kontraktami, ale i docenianymi na świecie nagrodami.