NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Byli menedżerowie GetBack mogą zostać objęci trzymiesięcznym aresztem. Prokuratura stawia im zarzuty wyrządzenia firmie wielomilionowych szkód majątkowych.
  Szefowie GetBack na trzy miesiące do aresztu. Kolejna firma na czarnej liście KNF

  Afera GetBack. Zaczyna się nowy sezon telenoweli pod tytułem „GetBack”. Prokuratora Krajowa żąda trzymiesięcznego aresztu dla zatrzymanych byłych menedżerów spółki. Jednocześnie KNF wpisał na swoją czarną listę nową firmę, która może być powiązana z byłym prezesem GetBack.

 • Koszt wyprodukowania kilograma malin to 3,40 zł, ceny w skupie jednak oscylują w granicach 2,20-2,40 zł.
  Lepiej najedzcie się owoców, póki tanie. Polscy plantatorzy właśnie odmówili zbiorów

  Za kilogram malin dostaję mniej niż poniosłem kosztów na produkcję – twierdzi jeden z plantatorów. W podobnej sytuacji są również plantatorzy porzeczek i agrestu. Dlatego dzisiaj ma ruszyć protest rolników, którzy postanowili zaprzestać zbierania owoców miękkich. Mają zamiar przeczekać do chwili, w której ceny skupu podskoczą na tyle, by opłacało się ponownie zbierać owoce.

 • Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się po raz kolejny w prestiżowym rankingu dziennika "Financial Times".
  A jednak to możliwe. Polska uczelnia w światowej czołówce

  Jakie są najlepsze polskie uczelnie? Narzekania na polskie uczelnie słychać od lat, a mimo zapowiedzi polityków, nawet najszacowniejsze uniwersytety trafiają w rankingach na odległe miejsce. Akademia Leona Koźmińskiego przełamuje ten stereotyp. Według globalnego rankingu prestiżowego dziennika „The Financial Times” warszawska uczelnia jest w światowej czołówce pod względem studiów magisterskich w obszarze finanse.

 • Sieć Gorąco Polecam Nowakowski to dla Tomasz Nowakowskiego za mało. Jego Just Baked ma podbić Nowy Jork.
  Polski przedsiębiorca ma plan na podbicie Nowego Jorku. Otworzy tam aż 50 lokali

  Just Baked. To nowy brand w biznesowym życiorysie Tomasza Nowakowskiego, współtwórcy suckesu sieci piekarni i kawiarni Gorąco Polecam Nowakowski. Po podboju polskiego rynku przyszedł czas na Stany Zjednoczone – i to od razu Nowy Jork.

 • Wzrost średnich zarobków w średnich i dużych firmach wyniósł w maju 2018r. 7 proc. Dziś średnia pensja w tym segmencie to 4696,59 zł brutto.
  Naga prawda o zarobkach w Polsce. Ujawniono najnowsze dane GUS

  Opublikowane właśnie najświeższe dane Głównego Urzędu Statystycznego ekspertów może nie zaskakują – część analityków dokładnie przewidziała, że wzrost płac sięgnie 7 procent. Ale też uświadamiają, że do sporej części „zaklęć” stosowanych przez media i polityków – jak „rynek pracownika” czy „presja płacowa” – trzeba podchodzić z pewnym dystansem.

 • Agencja Mienia Wojskowego kieruje do sprzedaży mundury i wyposażenie w nietypowych rozmaiarach.
  Na bezrybiu i rak ryba. Polska armia kusi „młodszych klientów” nietypową ofertą

  Agencja Mienia Wojskowego sprzedawała już rozmaite rzeczy – od działek po dawnych obiektach wojskowych po stare pojazdy. Instytucja ta wciąż ma pełne ręce roboty, właśnie otwiera sklep internetowy, a jej poznański outlet pracuje na najwyższych obrotach: przez kilkanaście ostatnich miesięcy przyniósł pół miliona złotych dochodów. Teraz na półki sklepu trafi nietypowa oferta.

 • Tylko w 2017 r. wydatki kancelarii premier Beaty Szydło na przejazdy wzrosły o 2,2 mln zł, do niemal 9 mln zł.
  NIK sprawdziła, co działo się w garażach kancelarii premier Beaty Szydło. Inspektorom opadły szczęki

  Najmocniejszy wniosek z kontroli NIK w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest następujący: w jakiś sposób urzędnikom udało się wydać znacznie więcej pieniędzy, jeżdżąc znacznie mniej. Przejazdy szefowej rządu i jej podwładnych wypadły siedmiokrotnie drożej niż gdyby urzędnicy jeździli taksówkami.

 • Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, przekonuje, że referendum w Baranowie nie było wiążące - ale głos mieszkańców będzie brany pod uwagę.
  Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego może wylądować w koszu. Mieszkańcy są zdecydowanie przeciwko

  Centralny Port Komunikacyjny. Miał być sztandarową inwestycją rządu: lotnisko wraz z powiązaną z nim infrastrukturą kolejową i drogową miało zastąpić Okęcie, podgryźć dominującą pozycje kilku portów na zachód od Odry i przynieść okolicy – i całemu krajowi – wielomilionowe (jeśli nie miliardowe) zyski. Tyle że mieszkańcy gminy Baranów, gdzie miał powstać CPK, powiedzieli: nie.

 • Pleśń w wodzie i jedzenie. Jest 400 rodzajów pleśni. Niektóre są bardzo groźne dla człowieka: mogą uszkodzić np. nerki lub wątrobę.
  Pleśń w wodzie mineralnej i jedzeniu to wielkie zagrożenie. Na to trzeba uważać

  Wieść o „białych postrzępionych elementach” w baniakach z wodą mineralną lotem błyskawicy poniosła się po całej Polsce, a konsumenci uważniej spojrzeli na kupione właśnie produkty. Ale za tydzień mało kto będzie jeszcze myślał o dokładnym oglądaniu szykowanych do jedzenia produktów. Tymczasem właśnie w lecie pleśń pojawia się najszybciej i najczęściej, zagrażając naszemu zdrowiu, jak rzadko kiedy.

 • Bank Pekao S.A. po roku od "repolonizacji": wewnętrzne spory, demotywacja, psychoza strachu.
  W "repolonizowanym" molochu czarny protest. "Pracownicy są zastraszani, panuje brak szacunku"

  Czarny protest w banku. Niemal dokładnie w pierwszą rocznicę przejęcia Banku Pekao S.A. przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju potężnym do niedawna bankiem wstrząsają protesty. Naśladując znane manifestacje kobiet, w ostatni czwartek pracownicy banku ubrali się na czarno – i powtórzą to w przyszłym tygodniu. To efekt wewnetrznego kryzysu, jaki zapanował w „repolonizowanym” molochu.