NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Szkółka bramkarska Jakuba Wierzchowskiego.
  Pójście w ślady Lewandowskiego kosztuje nawet pół miliona zł. Rodzice i tak płacą

  Od 220 do 500 tysięcy złotych – tyle muszą odłożyć rodzice, którym marzy się, by ich pociecha poszła w ślady Roberta Lewandowskiego czy Łukasza Podolskiego. Raport Instytutu Badawczego ABR SESTA oraz Akademii Piłkarskiej EsKadra nie pozostawia wielkich złudzeń: koszty kilkunastu lat trenowania dziecka, wykraczają daleko poza samą opłatę za zajęcia. Wychodzi jak duże trzy- lub czteropokojowe mieszkanie w jednym z największych polskich miast – twierdzą autorzy raportu.

 • Jurek Owsiak i Szymon Chwalisz z jedną z pomalowanych przez Nędznego Malarzynę gitar.
  Ten Polak zna się na gustach rodaków. To, co zrobił dla WOŚP, jest warte majątek

  W dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gitara podarowana Owsiakowi przez Slasha – symbol gitarowego rocka i niegdysiejszego współtwórcę zespołu Guns'N'Roses – jest już warta na internetowej aukcji ponad 45 tysięcy złotych. A to dopiero początek, bo finał aukcji wypada dopiero 29 stycznia. I trudno się dziwić: to egzemplarz nie tylko uświęcony ręką Mistrza, ale i malarstwem Artysty. Szymon Chwalisz specjalnie na życzenie Amerykanina przeniósł na tę gitarę fragmenty swoich dzieł.

 • Kupowanie ubrań w tradycyjnych salonach z odzieżą zaczyna stopniowo ustępować e-zakupom.
  Eksperci przekonywali, że to się nigdy nie wydarzy. Tylko patrzeć, a znikną salony Zary czy Mango

  W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy z rynku zniknie tysiąc sklepów z odzieżą. Do takiej konkluzji sprowadzają się dane Euromonitora, zebrane dla dziennika „Rzeczpospolita”. I nie jest to bynajmniej dowód na to, że Polacy przestali kupować ubrania. Padła pewna, wydawałoby się – nienaruszalna, bariera psychologiczna.

 • Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro podczas obrad Sejmu.
  Ziobro bierze się za liczniki. „Wojna z masowym oszukiwaniem polskich rodzin” rozpoczęta

  Przekręcanie liczników w autach, by zredukować rzeczywisty przebieg pojazdu, to zjawisko powszechne. – Powoduje straty konkretnych ludzi, którzy sądząc, że kupują samochód ze znacznie niższym przebiegiem, w rzeczywistości niejednokrotnie kupują złom, który powinien znaleźć się na śmietniku samochodowym – tak Zbigniew Ziobro opisuje oszustwa w handlu używanymi autami. I domaga się za takie praktyki surowej kary.

 • Dobre wyniki państwowych koncernów zachęcają do stawiania żądań płacowych.
  Nadszedł czas żniw w państwowych koncernach. Sypią się żądania podwyżek

  Ruszyła lawina negocjacji płacowych w spółkach Skarbu Państwa – informuje dziennik „Rzeczpospolita”. W kolejnych koncernach trwają spory zbiorowe i przygotowania do zawarcia układu pracowniczego.

 • Smartfon z superwytrzymałą baterią kosztuje w przedsprzedaży poniżej 900 złotych.
  Tęskniliście za smartfonem, którego bateria pociągnie 1000 godzin? No to macie

  Jeżeli czekaliście na telefony, które byłyby w stanie długo wytrzymać bez ładowania – to się doczekaliście. Oukitel K10 ma być smartfonem, który pod tym względem ma mieć rekordowe osiągi.

 • Umowa o pracę ma się stać dominującą formą zatrudnienia - zapowiadają współtwórcy nowego kodeksu pracy.
  Nowy kodeks pracy ma być rewolucją. Eksperci uchylają rąbka tajemnicy

  Nowy kodeks pracy na nowe czasy. – Rewolucja w prawie pracy będzie dość duża – tak dr Liwiusz Laska, ekspert Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i wiceprzewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy podsumował zmiany, jakie mają zostać wprowadzone w kodeksie pracy. Finalny projekt zmian ma być gotowy w ciągu dwóch miesięcy.

 • Płace nauczycieli pochłaniają 85 proc. subwencji oświatowej.
  Nauczyciele jak gorący kartofel. Nikt nie chce dać na nich złamanego grosza

  – W wielu małych gminach ponad 50, a czasem ponad 60 procent budżetu to oświata. Jak się do tego dorzuci opiekę społeczną i koszty administracji, zostają jakieś resztki – mówi jeden z naszych rozmówców. Dlatego lokalni politycy coraz intensywniej domagają się, żeby zdjęto im z głowy oświatę, a konkretniej jej najbardziej wrażliwą część – płace nauczycieli.

 • Już za dwa lata Aston Martin chce produkować ponad 8000 aut.
  Legendarny producent aut odbił się od dna. Nowa strategia firmy zadziwia

  Jak twierdzi agencja Bloomberg, menedżerom firmy motoryzacyjnej Aston Martin zamarzyło się wejście na londyńską giełdę. Firma przeprowadziła wstępne analizy takiego kroku i ma prowadzić negocjacje z konsultantami, mającymi przeprowadzić ją przez cały proces. Wzorem ma być udane wprowadzenie na parkiet firmy Ferrari.

 • Nad polskimi kurnikami wisi nie tylko widmo salmonelli, ale też ptasiej grypy.
  Myślicie, że jaja są drogie? To dopiero początek, bo producenci mają poważny problem

  Ubiegłoroczne podwyżki cen jajek mogą się okazać dopiero początkiem kłopotów na polskim rynku. Hodowcy znaleźli się bowiem w kropce: wraz z nowym programem zwalczania salmonelli w stadach kur urwała się możliwość uzyskania przez rolników odszkodowań z tytułu likwidacji zagrożonych osobników.