NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Natalia Bogdan.
  Polka rekrutuje do pracy marzeń. Dzięki niej zarobisz kokosy na Malediwach lub w Katarze

  Natalia Bogdan jest ulubienicą publiczności niedawno zakończonej edycji konkursu na businesswoman roku organizowanego przez Sukces Pisany Szminką. Sześć lat temu stworzyła Jobhouse: niezależną agencję rekrutacyjną, która dziś może pochwalić się 10 mln złotych przychodów oraz wielotysięczną rzeszą osób, którym Bogdan i jej współpracownicy znaleźli pracę. Nie tylko nad Wisłą. Jobhouse obsługuje zlecenia realizowane w całej Europie, a nawet w egzotycznym Katarze czy na Malediwach.

 • Produkcję WSK wygaszono w 1985 r.
  Polska legenda dwóch kółek powraca. Jakość ma być wyższa od dostępnej dziś tandety, ale cena – jak najbardziej polska

  Wiejski Sprzęt Kaskaderski – tak kiedyś złośliwy rozszyfrowywali akronim WSK. Po latach jednak marka ta uchodzi za kultową, w nie mniejszym stopniu niż Junaki, WZ i inne wynalazki naszego rodzimego przemysłu motoryzacyjnego. Dzięki grupie pasjonatów w Świdniku znów ma ruszyć produkcja tego jednośladu.

 • Zaharowana wielkomiejska Polska próbuje się szumnie bawić i dorabiać. Polska, która harowała całe życie, na starość przejęła stery kraju.
  Wsadziła KIJ W MROWISKO. Polka z dużego miasta wściekła na matki, które biorą 500+ i "dłubią w nosie"

  Jeżeli ktoś chciał wsadzić kij w mrowisko, to „list Sylwii do Wysokich Obcasów” był na to świetnym sposobem. Autorka (lub „autorka”) tej korespondencji odwołała się do wszystkich możliwych uprzedzeń i stereotypów na temat tych, którzy w trakcie transformacji wylądowali na bocznym torze. A jednocześnie nie sposób zbijać jej argumentów jako całkowicie oderwanych od rzeczywistości.

 • System Rejestrów Państwowych miał połączyć m.in. bazy PESEL, dowodów osobistych i akt USC.
  Tak w Polsce "ulepsza się urzędy". Druzgocący raport NIK, pracodawcy biją brawo

  System Rejestrów Państwowych miał być jedną ze sztandarowych e-platform do obsługi spraw urzędowych. Miał połączyć m.in. systemy rejestrów dowodów osobistych, PESEL czy akt urzędów stanu cywilnego w jedną bazę danych. Już dwa lata temu nieudolne wprowadzanie aplikacji Źródło, która miała być bramą do Systemu, spowodowało biznesowi i urzędnikom mnóstwo kłopotów. Teraz kropkę nad i postawiła Najwyższa Izba Kontroli.

 • Sędziowie mają w Polsce jak pączki w maśle?
  Zarabiają trzy średnie krajowe, nie płacą ZUS, dostają bonusy. Kończy się "czas najwyższej kasty"?

  Ponadprzeciętne przywileje, których broni grupa sędziów, nie chcących ustąpić ani kroku przed słusznymi żądaniami obywateli reprezentowanych przez rząd – tak przedstawiają swoje spory ze środowiskiem sędziowskim przedstawiciele resortu sprawiedliwości. Gwarancja niezawisłości i sprawiedliwych wyroków – mówią o swoich warunkach zatrudnienia sami sędziowie. Wypominanie sędziom tego, co mają zagwarantowane w umowach o pracę, nagle stało się modne.

 • Prace nad "językiem migowym" do komunikowania się z autem.
  Polacy stworzyli dla BMW przełomowy wynalazek. 7 prostych gestów sprawi, że na drogach będzie mniej wypadków

  Wystarczył skręt i trochę alkoholu, żeby o polskim "sabotażu" w fabryce BMW napisały światowe media. Na szczęście, to nie jedyny wkład "polskiej myśli technicznej" do niemieckiej motoryzacji. Dzięki inżynierom z Krakowa stworzono pierwszy słownik „języka migowego dla samochodów”. Na razie składa się on z siedmiu gestów. Może to niewiele, ale jeszcze żaden seryjnie budowany samochód w historii nie był obsługiwany wykonywanymi w powietrzu ruchami dłoni. Rozwiązanie wymyślone w krakowskim Centrum Technologii Delphi trafiło w ubiegłym roku do aut koncernu BMW serii 7.

 • Jarosław Gowin.
  Gigantomania tego rządu nie zna granic. Tuż za płotem centralnego lotniska może powstać kolejny obiekt marzeń PiS

  Jarosław Gowin zalicytował wysoko. – Równolegle z inwestycją i budową Centralnego Portu Lotniczego powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy – stwierdził podczas poniedziałkowej konferencji branżowej. Zapewne nie do końca zdawał sobie sprawę z tego, co mówi: koszty budowy węzła zgodnego z jego wizją mogą dwu- albo i trzykrotnie przewyższyć koszt powstania CPL. Fantazja jest na tyle groźna, że od pomysłu zdystansowała się dziś nawet szefowa rządu.

 • Członkowie gabinetu premier Beaty Szydło zostali nagrodzeni stosunkowo skromną premią: 7500 zł.
  Na polityków spadł deszcz nagród. Za punktualne przychodzenie do pracy i samodzielną realizację zadań

  15 milionów złotych – tyle wydały w ciągu ostatniego roku ministerstwa (a i tak danych nie udostępniły wszystkie resorty) na premie dla swoich pracowników. Nagradzano m.in. punktualne przychodzenie do pracy oraz samodzielną realizację zadań. Ale ujawnione w Sejmie bonusy dla urzędników to zaledwie wierzchołek góry lodowej – w ostatnich tygodniach i miesiącach w aparacie państwa i zależnych od niego firmach nagradzano na potęgę.

 • Restauracja sieci Sphinx.
  Kawa bez płacenia w Sphinxie i Chłopskim Jadle. Oto sposób, żeby załapać się na niecodzienną promocję

  Menedżerów naszego rodzimego potentata na rynku gastronomicznym najwyraźniej ogarnął nastrój liryczny, może nawet refleksyjny. W przypadający 21 marca Światowy Dzień Poezji lokale należące do obu sieci wezmą udział w międzynarodowej akcji „Pay with a poem” („zapłać wierszem”). W jej ramach klienci, którzy napiszą wiersz na specjalnym blankiecie dostępnym w restauracjach, będą mogli wymienić swoje dzieła na bezpłatną kawę.

 • Bacxa Robert Jagus, dzięki któremu znów zaczęto wypasać owce w okolicach Szczyrku.
  Nowy hit wśród korpoludzi. "Zgłoszeń było tyle, że zawiesiła się poczta"

  Bardzo duże zainteresowanie – kwitują organizatorzy bezpłatnego kursu bacowskiego i kursu na czeladnika juhasa zorganizowanego przez Małopolski Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach. Co najważniejsze: poza chętnymi z regionu, którzy chcą pielęgnować rodzime tradycje, zgłosiła się olbrzymia grupa kandydatów „z biurowców”.