NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Google Launchpad Accelerator do program wsparcia dla najlepszych startupów z poszczególnych regionów świata. W tej edycji Polskę reprezentuje szopi.pl
  Byłem cieniem start-upu w akceleratorze dla najlepszych. I wiecie co? Ja się wypisuję

  San Francisco, lokalna siedziba Google, gdzie zebrano najbardziej obiecujące startupy z całego świata. Powietrze aż wibruje od marzeń i motywacji. Czujesz, że możesz latać. Po południu zderzasz się z rzeczywistością i z hukiem rozbijasz o ziemię. Do rana musisz się pozbierać, bo cykl zaczyna się od nowa.

 • Rafał Plutecki, mentor startupów, anioł biznesu, szef Campus Warsaw.
  Będziesz start-upem na serwetce do końca życia, jeśli tego nie wiesz – ostrzega guru branży

  To jedna z najważniejszych postaci sceny start-upowej. W kierowanym przez niego Campus Warsaw, miejscem spotkań startupów, zawsze jest tłoczno. Rafał Plutecki w rozmowie z INN:Poland rozprawia się z faktami i mitami na temat tej modnej branży. Zdradza też jedną - paradoksalnie uniwersalną - receptę na sukces.

 • Anna Streżyńska nie jest już ministrem cyfryzacji. Zastąpi ją Piotr Nowak, dotychczas wiceminister finansów
  Rząd znów analogowy. PiS pozbył się eksperta, choć ma ich tak niewielu

  Do rządu trafiają przede wszystkim politycy. Po to płacą z publicznych pieniędzy ekspertom i doradcom, by ich pomysły czy rady przedstawiać jako własne. Zdarza się, że ministerialną tekę chwyta nie polityk, a właśnie ekspert z krwi i kości. Rząd PiS właśnie pożegnał Annę Streżyńską. Nowym ministrem, już nie cyfryzacji, a przedsiębiorczości i technologii, zostanie Jadwiga Emilewicz.

 • Sebastian Kulczyk, twórca akceleratora InCredibles. W finale pilotażowej edycji programu znalazło się pięć startupów
  Sebastian Kulczyk: startup to ciężka harówka, ale to nie pieniądze są głównym problemem

  W segmencie opieki i wsparcia dla startupów nie był pierwszy, ale z miejsca zmienił krajobraz startupowy. Jego nazwisko otwiera wiele drzwi. Niektóre wręcz wyważa. InCredibles był najbardziej rozchwytywanym akceleratorem dla startupów w historii tego kraju. Sebastian Kulczyk w rozmowie z INN:Poland opowiada, jak ważny dla młodych przedsiębiorców jest mentoring. Okazuje się, że nawet ważniejszy od pieniędzy.

O sobie

Redaktor naczelny INNPoland.pl.

krzysztof.majdan@innpoland.pl