Milion w Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA GAZETA
W 2014 roku Centrum Nauki Kopernik odwiedziło milion zwiedzających. Na ten rok Centrum planuje atrakcje mające przyciągnąć jeszcze więcej entuzjastów nauki.

Zdaniem rzecznik CNK Katarzyny Nowickiej tak wielki sukces frekwencyjny jest fenomenem na skalę europejską. Inne centra nauki nie przyciągają tak wielkich tłumów. Rzecznik prasowa zapowiedziała również, że Centrum uczci ogłoszony przez ONZ Międzynarodowy Rok Światła.

Co przygotował „Kopernik”? Centrum chce przyciągnąć zwiedzających hasłem „Rozgrzej mózg na zimę". Już od 3 stycznia przez centrum można będzie przejść nową ścieżką zwiedzania. 20 marca - w dzień przesilenia wiosennego – zwiedzający centrum będą mogli obserwować przypadające tego dnia częściowe zaćmienie Słońca. Jak co roku w sierpniu niebo rozświetli rój Perseidów. W 2015 r. będzie widoczny lepiej niż w poprzednich latach, ponieważ apogeum zjawiska zbiegnie się z nowiem Księżyca. Tego dnia zostanie wyłączona iluminacja okolicznych budynków, co pozwoli na podziwianie „spadających gwiazd” z Parku Odkrywców. Nieco później, we wrześniu w CNK będziemy obserwować częściowe zaćmienie Księżyca. CNK będzie też współorganizatorem Pikniku Naukowego, zaplanowanego na 9 maja na Stadionie Narodowym.

Wiele atrakcji przygotowuje również planetarium Niebo Kopernika. Zaplanowano trzy pokazy. W „Rejsie po niebie" widzowie wybiorą się w podróż do gwiazdozbiorów, takich jak znany każdemu Wielki Wóz, jak i tych które potrafią wskazać tylko astronomowie. Dzięki pokazowi "Samotna planeta Ziemia" widzowie dowiedzą się jakie odkryć gwiazdy, planety i konstelacje, można zobaczyć na zimowym niebie. W filmie „Powrót na Księżyc", widzowie poznają plany kolonizacji naszego satelity.
 
Do końca sierpnia 2015 r. możemy zwiedzić wystawę "Mikroświat". Opowiada ona o świecie małych organizmów zamieszkujących naszą planetę. Po jej zakończeniu w Centrum zostanie otwarta ekspozycja poświęcona optyce.Źródło:PAP
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.