
Na terenie zakładów jest specjalna maszyna i całe laboratorium, która bada, czy buty nie będą przeciekać. „Kapcie” jak mówi o nich z uśmiechem jeden z braci, wirują przez kilka godzin zanurzone w wodzie. Każda kropla na powierzeni lub wewnątrz buta natychmiast dyskwalifikuje je z użycia. Wcześniej skóra buta przez sześć godzin przechodzi proces wodoodpornej impregnacji. Przy produkcji wykorzystywana jest membrana GORE-TEX. Jeszcze kilka lat temu bracia Kupczak byli jednymi w Polsce legalnymi użytkownikami licencji tej firmy.
Czym jest Gore-tex?
Najbardziej znanym rodzajem produktu opatrywanego tym znakiem towarowym jest rodzaj tkaniny wodno- i wiatroodpornej, a jednocześnie "oddychającej", którą stosuje się w odzieży wierzchniej - kurtkach, spodniach, butach itp., przeznaczonych dla osób wykonujących wzmożony wysiłek fizyczny w trudnych warunkach atmosferycznych (wspinaczka, żeglarstwo, kolarstwo górskie, wojsko, straż pożarna, policja itp.). Tkaniny gore-texowe chronią ciało przed deszczem i wiatrem, a jednocześnie umożliwiają wydajne odprowadzanie pary wodnej (potu) w kierunku od ciała na zewnątrz. Czytaj więcej
Chociaż w tym ostatnim przypadku amerykański komandosi ze SWAT wolą buty ADIDAS GSG-9, podobnie jak niemieccy żołnierze. Wykonane z pełnej skóry licowanej. To buty zachwalane przez słynnego Richarda Marcinko, twórcy legendarnej formacji SEAL Team Six. Tej samego, która dopadła Osamę bin Ladena. W odróżnieniu od butów Kupczaka, można je kupić w normalnych sklepach. Kosztują około 600-700 zł.