"Większość życia spędzam na myśleniu jak pomagać społeczeństwu". 5 ważnych myśli Marka Zuckerberga z Q&A na Facebooku

Fot. DonkeyHotey/Flickr tinyurl.com/l7kvjt9 / CC BY
Dlaczego internet jest taki ważny dla świata i biznesu, co przedsiębiorcy daje uczenie się języków, a przede wszystkim – jaka zasada jest dla niego najważniejsze w osiąganiu sukcesu. O wszystkim tym założyciel Facebooka Mark Zuckerberg opowiadał w tzw. Q&A na swoim własnym portalu.


Q&A to nic innego, jak pytania zadawane przez internautów, na które przepytywany odpowiada na żywo. Czasem w postaci wideo, czasem – tak jak odbyło się to teraz – w formie tekstowej. Zuckerberg zorganizował Q&A na swoim własnym portalu – cała interakcja odbywała się w komentarzach do statusu miliardera.

Chociaż nie padły tym razem żadne kontrowersyjne słowa, to z wypowiedzi Zuckerberga można wynotować kilka myśli, które warto sobie przyswoić – szczególnie będąc przedsiębiorcą. Niektóre z nich nie traktują wprost o biznesie, ale mogą być doskonałą inspiracją do tego, jak pomagając ludziom tworzyć rynkowe produkty.

1. Co daje nauka języków

Założyciel FB znany jest m.in. z tego, że uczy się języka mandaryńskiego. Zapytany o najlepsze wskazówki do takiej nauki, stwierdził krótko: kluczem jest tutaj praktyka.
Mark Zuckerberg

Nauka języka jest czyni niesamowicie pokornym, bo nie da się tutaj „jakoś tego rozwiązać”, będąc po prostu sprytnym. Musisz w to włożyć czas i czekać, aż informacje zapiszą się w mózgu.

2. Praca? Myśli o niej cały czas

Zapytany o to, ile czasu spędza w pracy, Zuckerberg przyznał, że w biurze przebywa ok. 50-60 godzin tygodniowo. Podkreślił jednak przy tym, że jeśli liczyć cały czas, kiedy myśli o misji swojej firmy i jej rozwoju, to tak naprawdę pracuje cały czas. – Większość życia spędzam na zastanawianiu się jak lepiej służyć społeczeństwu – zaznaczał.

3. Po co wszyscy przedsiębiorcy powinni mieć internet

Pytanie na ten temat zadał szefowi FB... Richard Branson, znany biznesmen-miliarder.
Mark Zuckerberg

Pomyśl jak dużo jest genialnych przedsiębiorców, którzy mają świetne pomysły zmieniające świat, ale brakuje im dziś narzędzi do realizacji. W całej populacji prawie 2/3 przedsiębiorców nie ma dostępu do sieci. Jak tylko podłączą się do internetu, możemy mieć trzy razy więcej dobrych pomysłów i niesamowitych nowych usług, na których skorzystamy wszyscy.

4. Łączyć niepełnosprawnych ze światem

Z kolei pytanie o użycie nowych technologii jako narzędzia edukacyjnego dla niepełnosprawnych zadała... piosenkarka Shakira. W odpowiedzi Mark Zuckerberg przekonywał, że nowe technologie powinny służyć przede wszystkim personalizacji edukacji.
Mark Zuckerberg

Jestem bardzo podniecony personalizowaną edukacją – to danie ludziom możliwości uczenia się tego, co ich najbardziej interesuje, w ich własny sposób.

Zuckerberg podkreślił przy tym, że zarówno osobiście, jak i jego firma, wspiera innowacyjne placówki edukacyjne w tworzeniu nowych rozwiązań.

5. Klucz do sukcesu Facebooka

Po raz kolejny też Mark Zuckerberg przypomniał, z czego wynika sukces Facebooka. To postawa: „nie poddawać się”. Warto jednak zaznaczyć, że tym razem założyciel FB nie rozwinął tej myśli, tak jak robił to wcześniej. M.in. podczas Q&A w Chinach opowiadał, że każdy przedsiębiorca powinien wierzyć w misję swojego biznesu. I jeśli będzie wierzył i nie poddawał się, na pewno odniesie sukces. Niestety, sama determinacja, bez wiary w realizowany cel, niewiele pomaga.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili