"Im większe zróżnicowanie płci, tym więcej kreatywnych rozwiązań problemów". Na Lean in STEM o kobietach w technologiach

"Im większe zróżnicowanie płci, tym więcej kreatywnych rozwiązań problemów". Na Lean in STEM o kobietach w technologiach
"Im większe zróżnicowanie płci, tym więcej kreatywnych rozwiązań problemów". Na Lean in STEM o kobietach w technologiach Fot. INN Poland
- Im więcej głosów w dyskusji mają kobiety, tym lepiej będziemy się w stanie przygotować na przyszłość - twierdzi w rozmowie z INN Poland Andrea Jones z NASA Goddard Space Flight Center, która uczestniczyła w konferencji Lean in STEM w Warszawie.

Kobiety do technologii!
Rozwój karier kobiecych w branży technologicznej i w nauce oraz promocja kobiet w STEM (skrót z ang. Science, Technology, Engineering & Math) to temat podejmowany stosunkowo rzadko, a przecież ważny z perspektywy rozwoju polskiej innowacyjności i polskich technologii. Chociaż kobiety stanowią 51 proc. ludności Polski, to w nauce i technologiach nie wykorzystujemy tego potencjału. Wpływ na taki stan rzeczy mają działające od lat stereotypy.

Jak więc skutecznie wspierać kobiety w nauce i technologii? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi na konferencji Lean in STEM, która odbyła się właśnie w Warszawie.
Nowatorski program
Jak podają organizatorzy, Program Lean in STEM jest swoistą wiązką rozwiązań networkingowych, inspiracyjnych i mentoringowych, które mają pomóc kobietom w osiąganiu sukcesów zawodowych w nauce i branżach technologicznych. Uczestnikami programu są młode kobiety – licealistki i studentki kierunków ścisłych i technicznych, kobiety związane zawodowo z branżą technologiczną, liderki oraz naukowczynie pracujące w dziedzinach związanych ze STEM, a także nauczyciele szkolni i akademiccy.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane sylwetki kobiet, które osiągnęły sukces w branży technologicznej i STEM w Polsce oraz na świecie. Kluczową mowę wygłosiła Andrea Jones z NASA, która opowiedziała jak NASA wspiera dziewczynki i kobiety w naukach ścisłych.


W panelach dyskusyjnych na temat kluczowych problemów dotyczących wspierania kobiet w STEM oraz roli kobiet w tworzeniu innowacji wzięli udział m.in. Dominika Bettman - Prezeska ds. finansowych Siemens, Krystyna Boczkowska - Prezeska Bosch Polska, Michał Dżoga, Corporate Affairs Manager CEE Region Intel, dr Daria Tataj, CEO Tataj Innovation, czy Katarzyna Walczak, Prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators.

Konferencję Lean in STEM zorganizowana została przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Redakcja INN Poland objęła patronat medialny nad wydarzeniem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.