Papierosy z zielonej herbaty i bez nikotyny mają pomagać rzucić palenie. Będzie hit dla palaczy?

Papierosy z zielonej herbaty i bez nikotyny mają pomagać rzucić palenie. Będzie zdrowy hit dla palaczy?
Papierosy z zielonej herbaty i bez nikotyny mają pomagać rzucić palenie. Będzie zdrowy hit dla palaczy? Facebook/ Billy55 green tea cigarettes
Billy55 to nowa firma, która stworzyła papierosy wykonane wyłączenie z zielonej herbaty. Nie ma w nich żadnej nikotyny. Pomysł na biznes nie przybył od spragnionych papierosa i gotowych palić wszystko co pod ręką, ale z Wietnamu.


Ranko Tutulugdzija, założyciel Billy55, z zawodu jest akupunkturzystą. Miał wielu pacjentów, którzy szukali naturalnych sposób na rozstanie się z nałogiem. Przypomniał sobie, że u wielu z nich widział papierosy domowej roboty z liści zielonej herbaty, ale pozbawione nikotyny. – Dzięki temu palacz wciąż ma to samo uczucie podczas palenia, a jednocześnie nie czuje się winny i ma motywację by rzucić – tłumaczy Tutulugdzija dla TIME’a.
Papierosy kosztują 2,5 dolara za paczkę i dostępne są w dwóch wariantach smakowych: zwykłym i mentolowym. Są produkowane z liście herbaty pochodzących z Nankin i Pekinu (Chiny). Właściciel firmy podkreśla, że prace nad produktem zajęły ponad 2 lata.

Papierosy jako element terapii rzucania
Produkt Tutulugdzija jest elementem 90-dniowego programu rzucania palenia opracowanego przez niego samego. W jego ramach zawarte są też elementy akupunktury. Amerykanin podkreśla, że dzięki tej metodzie palenie przestaje być nałogiem, a staje się ledwie przyzwyczajeniem.
Ranko Tutulugdzija, założyciel Billy55

Te zaś są o wiele łatwiejsze do pokonania niż nałogi. Jeśli palisz zieloną herbatę, to w twoim organizmie nie dochodzi do zmian powodowanych przez nikotynę, która uzależnia. Jest duża różnica pomiędzy paleniem czegoś z nikotyną i bez niej

Donna Richardson, specjalistka od uzależnień uczestnicząca w programie uzależnienia od nikotyny na Uniwersytecie Rutgera zauważa, że ludzie palą papierosy dla nikotyny, ponieważ z każdym zaciągnięciem wydziela się w organizmie dopamina.

Kiedy więc palą herbatę, to wciąż nie dostają dopaminy i będą w fazie odstawienia. Zauważa ona z resztą, że palenie jest szkodliwe niezależnie od tego co się pali. To dlatego, że palenie czegokolwiek powoduje wydzielenie się tlenku węgla, który podczas wdychania dostaje się do czerwonych krwinek. Te zaś powinny dostarczać tlen.
Tutulugdzija podkreśla, że nigdy nie mówił, ze jest coś takiego jak zdrowe palenie, ale póki co od dwóch miesięcy testują efektywność papierosów dla osób, które chcą rzucić, i jak do tej pory mają pozytywne wyniki.


Naukowcy pozostają sceptyczni, czy papierosy z zielonej herbaty faktycznie pomagają rzucić palenie i są lepsze niż tradycyjny tytoń. Tymczasem Billy55 nie wyrabia z zamówieniami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę