W Cambridge rusza konkurs dla polskich naukowców z kraju i zagranicy. Startupy mogą dostać nawet 1,5 mln zł

Cambridge.
Cambridge. Fot.Silvia Maggi/http://skroc.pl/f45f9/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/01d07
W dniach 30-31 października w Cambridge odbędzie się konferencja "Science: Polish Perspectives" (SPP) przy współpracy z Fundacją Startup Hub Poland. Obie organizacje wspólnie organizują konkurs dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych projektów high-tech autorstwa polskich wynalazców z całego świata. W jego ramach na badania B+R można wygrać do 30 tys. zł dofinansowania, a dalsza inwestycja może sięgnąć aż 1,5 mln zł. INNPoland objęło patronat nad tym wydarzeniem.

Polscy naukowcy mogą rozwijać się w Polsce
Jak informują organizatorzy, nagrodą dla wyłonionych startupów będzie zaproszenie do preinkubacji w funduszu, który Fundacja Startup Hub Poland otworzyła w zeszłym roku przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i międzynarodowego funduszu Giza Polish Ventures inwestującego w startupy technologiczne.
Marek Borzestowski, współtwórca Fundacji oraz założyciel Wirtualnej Polski

Polski rynek komercjalizacji badań naukowych nie przypomina sytuacji, w jakiej polscy młodzi naukowcy opuszczali Polskę. Dziś mamy światowej klasy infrastrukturę, inwestorów chętnych podjąć wysokie ryzyko i bardzo duży apetyt na zbudowanie hubu high-tech w Polsce.

Szansa dla niezliczonej ilości startupów
W ramach współpracy najlepsze projekty otrzymają wsparcie w zakresie opracowania modelu biznesowego, strategii komercjalizacji, ochrony praw własności intelektualnej, ale także w określeniu głównych ryzyk. Wartość pomocy może wynieść nawet 30 tys. zł i zakończyć się inwestycją w projekt rzędu nawet kilku milionów złotych w kolejnych fazach programu.

Co więcej, Startup Hub Poland zapowiedziało, że liczba finalistów nie jest ograniczona. Spodziewając się wysokiego poziomu projektów, preinkubację i późniejszą inwestycję może otrzymać kilka startupów. Będą one miały możliwość zaprezentowania się podczas uroczystej Gali na konferencji "Science: Polish Perspectives."
Maciej Halbryt, jeden z organizatorów Konferencji

Wdrożenie technologii poprzez zarejestrowaną w Polsce spółkę może okazać się dobrą strategią: strumień unijnych środków szczególnie zasili lokowaną w Polsce wynalazczość. Dla startupu ważny jest też dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, których utrzymanie w Polsce jest tańsze, niż na Zachodzie.

Nabór projektów rozpoczął się 10 września i potrwa do końca miesiąca. Aplikować można przez stronę Fundacji. Wyniki konkursu znane będą 14 października 2015 roku. Więcej informacji o konferencji można uzyskać tutaj.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.