CESA: kto zostanie najbardziej innowacyjnym polskim startupem, a potem powalczy o pierwsze miejsce w regionie

Polski finał odbędzie się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER dzisiaj o 17
Polski finał odbędzie się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER dzisiaj o 17 https://goo.gl/niC04R
CESA, czyli Central Europe Startup Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń promujących młodych przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej. Nagrody mają za zadanie promować ducha przedsiębiorczości, innowacyjne rozwiązanie w biznesie i najbardziej przyjazne miejsca dla młodego biznesu.

Jest to już druga edycja w tym regionie Europy. Poprzednia przyciągnęła około 4 tys. firm z 10 krajów. Głównym celem imprezy nie są nagrody, ale integracja środowiska startupowego. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć opinii, dowiedzieć się interesujących dla nich informacji o zakładaniu firmy, jak również dołączyć do sieci kontaktów. Organizatorzy zaprosili na prelekcje gości z Polski i zagranicy, między innymi członków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy berlińskiego akceleratora Axel Springer Plug&Play.

Międzynarodowe jury, składające się z prezesów i przedstawicieli firm z m.in. Izraela, USA czy Niemiec, zdecydują dzisiaj w Gdańskim Inkubatorze STARTER, która polska firma jest najbardziej innowacyjna w jednej z ośmiu kategorii. Do 23 września będzie otwarte głosowanie, natomiast 8 października, na gali finałowej w Wiedniu, wyłonione zostaną najlepsze młode firmy Europy Środkowo-Wschodniej.

Do polskiego finału zakwalifikowali się:
• Best Cloud/Data Application – deskdoo.com, BETEGY, Cooperation534, GetBadges, Early Logic, Sporticos.com, Blast Lab
• Best Coworking Space – CoWalski - Aleja Inspiracji, Coworkingness
• Best Fintech Startup – ZenCard, Empirica, Billon, WealthArc, FriendlyScore
• Best User Experience – 4Decision, MIGAM, Five App, Proud, RoomAuction.com Ltd, Huntly, Elimi, dr Poket
• Best Investor – Black Pearls VC, SpeedUp Venture Capital Group, Giza Polish Ventures, Protos Venture Capital
• Most Influential Woman – Anna Walkowska, Beata Young, Eliza Kruczkowska, Kinga Stanislawska, Ewa Abel
• Best Social Impact Startup – MIGAM, AssisTech, Five App, Motion Stride
• Startup of the Year – Ecoisme Sp, Telemedi.co, Advertine, Quantum Lab Co., BlueDot Solutions, Phoenix Systems, Growbots
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.