W Nowym Jorku na nowego iPhone'a pracujesz tylko 3 dni, w Nairobi prawie 3 miesiące. A ile w Warszawie?

Nie wszędzie nowy iPhone jest ogromnym wydatkiem w skali miesięcznego budżetu.
Nie wszędzie nowy iPhone jest ogromnym wydatkiem w skali miesięcznego budżetu. Fot. Kārlis Dambrāns / CC BY 2.0 / flickr.com/photos/janitors/15709720925/
We wrześniu 2015 szwajcarska firma UBS wypuściła swój doroczny raport „Price and Earnings”. Porównuje w nim ceny i zarobki w kilkudziesięciu miastach na całym świecie. Autorzy, oprócz klasycznego BigMac Index, odnoszą się również do siły nabywczej w odniesieniu do innych standardowych produktów. Jednym z nich jest iPhone 6 z 16GB pamięci.

Z raportu „Price and Earnings” wynika, że w Warszawie na nowy smartfon firmy Apple pracujemy 17,7 dnia. W Nowym Jorku – tylko 3. Za to w stolicy Kenii – Nairobi – prawie 3 miesiące.

Najbliżej naszej stolicy znalazło się Rio de Janeiro. Tam na nowego iPhone'a pracuje się nieco ponad półtorej godziny krócej niż w Warszawie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.