
Reklama.
Śledząc biografie ponad 500 milionerów pokroju Henry'ego Forda czy Andrew Carnegie'a, Hill zauważył, że mieli oni wspólną cechę, jaką była stanowczość, która przejawiała się w podejmowaniu niezwłocznych decyzji. Taki wniosek postawił pisarz w jednej ze swoich najbardziej znanych książek zatytułowanej „Myśl i bogać się”.
Hill zauważył jeszcze jedną prawidłowość w życiorysach setek bogaczy. Nie tylko potrafili oni podejmować decyzje szybko, lecz także w razie potrzeby byli też w stanie je zmienić, co jednak było procesem wolniejszym. Odróżniało ich to od przegranych ludzi, którym podejmowanie decyzje przychodziło bardzo powoli, za to mieli oni nawyk częstego i nagłego zmieniania swoich postanowień.
Zdaniem Hilla sukces osiągają ci, którzy mniej mówią, a więcej słuchają, przy czym najpierw pokazują światu, co chcą zrobić, a dopiero potem ogłaszają, jakie mają związane z tym plany. Jest to wcielenie w życie maksymy „czyny mówią głośniej niż słowa”. Według pisarza świat sprzyja bardziej jednostkom, które wiedzą, czego chcą i są pewne w dążeniu do wyznaczonego sobie celu.
„Myśl i bogać się” to wydana w 1937 roku książka, uważana za klasykę literatury motywującej. Jest poradnikiem, który wytycza przed czytelnikiem drogę do zdobycia pierwszego miliona i wyjaśnia, jak należy postępować, by pozostać sławnym i zamożnym człowiekiem. Jej poprzednie edycje, które rozeszły się w nakładzie 30 mln egzemplarzy, stanowiły źródło inspiracji dla wielu osobistości w polityce i biznesie.
Napoleon Hill to pochodzący z USA dziennikarz i pisarz, który dał początek nurtowi pisarstwa znanemu jako literatura osobistego sukcesu. „Myśl i bogać się” to jego najsławniejsze dzieło, w którym autor podjął się gruntownej analizy czynników determinujących osobisty sukces. W swoich pracach amerykański pisarz poruszał też wiele innych ważnych społecznie tematów, wliczając w to rasizm, niewolnictwo, wojnę oraz ubóstwo. Był również doradcą dwóch prezydentów USA: Woodrowa Wilsona i Franklina Roosevelta.
źródło: "Business Insider"
Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl