W tym telefonie nie zbijesz ekranu. Rewolucyjny smartfon trafia właśnie na polski rynek!

Wchodzący na polski rynek smartfon Motoroli, której właścicielem jest Lenovo, oferuje użytkownikom niezwykle odporny na pęknięcia wyświetlacz
Wchodzący na polski rynek smartfon Motoroli, której właścicielem jest Lenovo, oferuje użytkownikom niezwykle odporny na pęknięcia wyświetlacz www.motorola.com
Kupujemy nowy telefon. Przez kilka dni cieszymy się zakupem. Nagle chwila nieuwagi i tylko słychać trzask. Po telefonie, który wyglądał jak żyleta zostaje niechlujne urządzenie z pękniętym ekranem. Taki widok to cios w samo serce właściciela, zwłaszcza, że nierzadko sporo wykosztował się na nową zabawkę. Na polskim rynku pojawił się właśnie produkt, który oferuje rozwiązanie mające uchronić użytkownika przed tą traumą.


Mowa o telefonie Moto X Force z mobilnej oferty Lenovo. Jego największą innowacją jest 5,4 calowy wyświetlacz ShatterShield w rozdzielczości 4K, składający się 5 zintegrowanych warstw - zewnętrznej i wewnętrznej przezroczystej warstwy szkła odpornego na stłuczenia, podwójnej warstwy dotykowej, elastycznego panelu AMOLED o rozdzielczości 540 ppi oraz sztywnego rdzenia aluminiowego. Jak deklaruje producent, system ten pochłania wstrząsy i nigdy nie pęka. Ma to ograniczyć koszty związane z zakupem akcesoriów ochronnych.

Według zapowiedzi Moto X Force może wypaść nam z kieszeni na ziemię, zostać wytrącony z dłoni podczas koncertu czy nawet rozjechany przez samochód, a jego ekran powinien przetrwać te wszystkie wypadki. Redaktorzy Benchmarku czy Spider’s Web mieli okazję przetestować nowy smartfon. Przeprowadzone przez nich „eksperymenty” potwierdzają, że jego ekran jest rzeczywiście bardzo wytrzymały na uszkodzenia.
Należy jednak mieć na uwadze, że nadzwyczajna odporność telefonu na upadki ma swoje granice i w ekstremalnych przypadkach trzeba liczyć się z możliwością pęknięcia ekranu. Warto też być świadomym tego, że obecność tego typu wyświetlacza w urządzeniu wiąże się z większym ryzykiem jego zarysowania.

Oficjalna cena rewolucyjnego smartfona nie jest znana. Z przecieków wynika jednak, że będzie to kwota powyżej 3 tys. złotych.

Lenovo to chiński producent komputerów stacjonarnych, który w ostatnich latach dużo inwestuje w segment urządzeń mobilnych. W 2014 firmie udało się przejąć mobilny dział Motoroli (Motorola Mobility), odkupując go od Google. Koszt tej transakcji wyniósł 3 mld dolarów. W Polsce gigant z Chin zajmuje 1 miejsce na rynku notebooków oraz konsumenckich tabletów.

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili