Ta firma wprowadza pierwsze w historii ubezpieczenie przeciwko trollom w sieci. Ma pomóc odzyskać reputację w internecie

Chubb Corporation mówi stop trollom w internecie.
Chubb Corporation mówi stop trollom w internecie. Fot. The People Speak!/http://skroc.pl/7cd11/flickr.com CC_BY/http://skroc.pl/8ce73
Firma Chubb Corporation z USA przygotowała specjalną ofertę dla klientów, którzy chcą się ubezpieczyć przed atakiem internetowych trolli. Polisa ma pomóc zabezpieczyć się przed padnięciem ofiarą hejtu, kradzieży tożsamości, niesłusznego oskarżenia czy emocjonalnym nękaniem w internecie. Towarzystwo w ramach pakietu ma także pomóc w odzyskaniu reputacji w sieci przez poszkodowaną osobę.


Ochrona i pomoc w zachowaniu dobrego imienia
Oferta amerykańskiej firmy jest przede wszystkim skierowana do zamożnych rodziców, którzy chcą chronić swoje dzieci. Z badań przeprowadzonych przez Vodafone w Wielkiej Brytanii wynika, że co piąty nastolatek miał styczność z prześladowaniem w internecie – donosi „The Telegraph”.

Ale ubezpieczenie skierowane jest także do dorosłych klientów. Polisa zawiera m. in. ochronę finansową przed utratą pracy czy niesłusznym aresztowaniem spowodowanym fałszywym donosem internetowych przestępców.

Chubb Corporation w ramach ubezpieczenia ma m. in. pokryć koszty związane z opieką psychologiczną czy utratą dochodów z powodu nieobecności w pracy w wyniku działalności trolli. Pakiet pozwala także klientom do kwoty 50 tys. funtów skorzystać z usług specjalistów od odbudowywania reputacji w sieci, zacierania działań prześladowcy oraz jego wytropienia.

W Polsce hakerzy nie próżnują
Tego rodzaju oferta może nie dziwić, kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że zjawisko cyberprzestępczości rośnie w lawinowym tempie. Przykładowo z danych zaprezentowanych w trakcie konferencji Check Point Security Tour 2015, która w czerwcu tego roku odbyła się w Warszawie wynika, że każdej co minutę dochodzi do 106 ataków internetowych przestępców na całym świecie.


Z kolei pod koniec września w rękach hakerów prawdopodobnie znalazły się dane jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce. Szantażyści mieli żądać zapłaty gigantycznego okupu, aby nie zostały one ujawnione. Natomiast wcześniej podobne problemy z podobnym atakiem miał Plus Bank.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili