NASA rozpoczyna rekrutację! Te warunki musisz spełnić, by zostać astronautą

Zawód astronauty to elitarne zajęcie, które oferuje niezapomniane chwile. NASA ogłosiła właśnie kolejny nabór na to stanowisko. Miłośnicy kosmosu otrzymują szansę na to, by spełnić swoje marzenie
Zawód astronauty to elitarne zajęcie, które oferuje niezapomniane chwile. NASA ogłosiła właśnie kolejny nabór na to stanowisko. Miłośnicy kosmosu otrzymują szansę na to, by spełnić swoje marzenie Fot. Bricktop / Wikimedia Commons
Na początku tego tygodnia Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA ogłosiła nabór na astronautów. Wymagania są duże, ale za to można liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.


Kandydaci, którym marzy się zostać astronautą, muszą spełnić rygorystyczne warunki. Po pierwsze, muszą posiadać amerykańskie obywatelstwo. Po drugie, wymaga się od nich dyplomu ukończenia studiów matematycznych, informatycznych, biologicznych lub fizycznych. Wreszcie każdy z nich musi udokumentować fakt wylatania co najmniej 1000 godzin za sterami odrzutowca.


Jak zostać astronautą NASA?
W rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Daily Mail” dyrektor Flight Operations Directorate w NASA, Brian Kelly, zapowiedział, że osoby zainteresowane objęciem posady astronauty muszą przygotować się nie tylko na wielką przygodę życia, ale również na wiele wyrzeczeń, gdyż nie jest to łatwa praca.

Brian Kelly
Dyrektor FOD w NASA

Obecnie realizujemy więcej lotów w kosmos niż kiedykolwiek wcześniej. Potrzebujemy osób, które gotowe są na ciężką pracę i wiele wyrzeczeń. Dużo osób będzie zaskoczonych wymaganiami i wiele aplikacji zostanie odrzuconych, ale w końcu mamy najlepszą agencję kosmiczną na świecie.

Wynagrodzeniem za ten trud będzie jednak wysoka pensja. Roczne zarobki na tym stanowisku wynoszą od 66 tys. do 145 tys. dolarów. Oprócz satysfakcji z wykonywania elitarnego zawodu jest to kolejna zachęta do podjęcia się tego ambitnego wyzwania.

Kandydatury nas stanowisko kosmonauty można zgłaszać do 18 lutego 2016 za pośrednictwem formularza zamieszczonego na tej stronie internetowej. Nazwiska tych, którzy przejdą przez gęste sito rekrutacji, zostaną ogłoszone w połowie 2017 roku. Nowych pracowników będzie czekało intensywne szkolenie przygotowujące do lotów w kosmos, które odbędzie się w centrum treningowym NASA w Houston.
NASA to podlegająca bezpośrednio prezydentowi USA agencja rządowa odpowiedzialna za amerykański program lotów kosmicznych i program badań przestrzeni kosmicznej. Jest wiodącą na świecie instytucją zajmującą się eksploracją kosmosu, pod sztandarem której przeprowadzono pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu.


Obecnie NASA rozwija projekt Orion MPCV mający na celu zbudowanie statku przeznaczonego do dalekich misji kosmicznych, ze szczególnym uwzględnieniem podróży na Marsa w 2030 roku. Agencja nie wyklucza, że to właśnie osoby zatrudnione w ramach ogłoszonego naboru wezmą udział w tym historycznym wydarzeniu.

źrodło: NASA

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili