Technologia nie zna ograniczeń. Ten ekran telewizora można zwinąć jak zwykłą gazetę!

Na najbliższych targach CES w Stanach Zjednoczonych firma LG zaprezentuje supercienki i zwijany wyświetlacz OLED
Na najbliższych targach CES w Stanach Zjednoczonych firma LG zaprezentuje supercienki i zwijany wyświetlacz OLED LG Display
Rozwój technologii ma na celu nie tylko wdrożenie nowych rozwiązań technicznych, ale również zwiększenie komfortu użytkownika nowoczesnych urządzeń. Ponieważ nawet sprzęt najnowszej generacji jest podatny na uszkodzenia, prace konstruktorów zmierzają do wynajdywania coraz bardziej wytrzymałych materiałów. Z takiego założenia wychodzą prawdopodobnie inżynierowie LG, którzy już wkrótce zaprezentują światu swój wynalazek - elastyczny ekran, który można zwijać jak gazetę!

Najnowszy produkt koreańskiego koncernu zadebiutuje na tegorocznych targach CES, które odbędą się w dniach 6-9 stycznia w Las Vegas (stan Nevada, USA). Jest to ekran o przekątnej 18 cali, wykonany w technologii OLED (dioda LED powstała ze związków organicznych). Dzięki giętkości tworzących go materiałów można zwinąć go w rulon.

Producent jak dotąd nie podał dokładnych parametrów elastycznego panelu OLED. Nie znamy także szczegółów dotyczących jego budowy. Tajemnicą objęta jest również informacja, kiedy wyświetlacz pojawi się na rynku.

Nie można wykluczyć wersji, że nigdy nie trafi do sprzedaży, ponieważ ma być tylko pokazem umiejętności projektantów z LG i dowodem na to, że w świecie technologii wszystko jest możliwe. Publiczna prezentacja giętkiego ekranu na CES 2016 przypuszczalnie odsłoni kulisy jego produkcji i nieco rozwieje narosłe wątpliwości.
LG to czwarty pod względem wielkości koncern w Korei Południowej. Zajmuje się nie tylko produkcją elektroniki, ale również dostarcza produkty dla branży chemicznej i telekomunikacyjnej. Na liście opublikowanej przez serwis internetowy Sqoop, zamieszczonej również na stronach naszego serwisu, południokoreańska firma z dorobkiem w postaci 3539 patentów zajęła 4 miejsce pod względem innowacyjności.

Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej (CES) to coroczna amerykańska impreza targowa uważana za największy na świecie pokaz nowych technologii. Najbardziej znani producenci wystawiają na niej swoje innowacyjne produkty i prezentują rozwiązania technologiczne w dziedzinie elektroniki użytkowej.


źródło: CNN

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.