Technologia nie zna ograniczeń. Ten ekran telewizora można zwinąć jak zwykłą gazetę!

Na najbliższych targach CES w Stanach Zjednoczonych firma LG zaprezentuje supercienki i zwijany wyświetlacz OLED
Na najbliższych targach CES w Stanach Zjednoczonych firma LG zaprezentuje supercienki i zwijany wyświetlacz OLED LG Display
Rozwój technologii ma na celu nie tylko wdrożenie nowych rozwiązań technicznych, ale również zwiększenie komfortu użytkownika nowoczesnych urządzeń. Ponieważ nawet sprzęt najnowszej generacji jest podatny na uszkodzenia, prace konstruktorów zmierzają do wynajdywania coraz bardziej wytrzymałych materiałów. Z takiego założenia wychodzą prawdopodobnie inżynierowie LG, którzy już wkrótce zaprezentują światu swój wynalazek - elastyczny ekran, który można zwijać jak gazetę!

Najnowszy produkt koreańskiego koncernu zadebiutuje na tegorocznych targach CES, które odbędą się w dniach 6-9 stycznia w Las Vegas (stan Nevada, USA). Jest to ekran o przekątnej 18 cali, wykonany w technologii OLED (dioda LED powstała ze związków organicznych). Dzięki giętkości tworzących go materiałów można zwinąć go w rulon.

Producent jak dotąd nie podał dokładnych parametrów elastycznego panelu OLED. Nie znamy także szczegółów dotyczących jego budowy. Tajemnicą objęta jest również informacja, kiedy wyświetlacz pojawi się na rynku.

Nie można wykluczyć wersji, że nigdy nie trafi do sprzedaży, ponieważ ma być tylko pokazem umiejętności projektantów z LG i dowodem na to, że w świecie technologii wszystko jest możliwe. Publiczna prezentacja giętkiego ekranu na CES 2016 przypuszczalnie odsłoni kulisy jego produkcji i nieco rozwieje narosłe wątpliwości.
LG to czwarty pod względem wielkości koncern w Korei Południowej. Zajmuje się nie tylko produkcją elektroniki, ale również dostarcza produkty dla branży chemicznej i telekomunikacyjnej. Na liście opublikowanej przez serwis internetowy Sqoop, zamieszczonej również na stronach naszego serwisu, południokoreańska firma z dorobkiem w postaci 3539 patentów zajęła 4 miejsce pod względem innowacyjności.

Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej (CES) to coroczna amerykańska impreza targowa uważana za największy na świecie pokaz nowych technologii. Najbardziej znani producenci wystawiają na niej swoje innowacyjne produkty i prezentują rozwiązania technologiczne w dziedzinie elektroniki użytkowej.


źródło: CNN

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.