Były partner Billa Gatesa też żyje jak król. Poznajcie sekrety bajkowego życia współzałożyciela Microsoft

Paul Allen (po lewej) razem z Billem Gatesem (po prawej) założył Microsoft w 1975 roku. Odszedł z niej, gdy odkryto u niego rzadką chorobę. Obecnie prowadzi liczne biznesy i dysponuje kolekcją rezydencji, które wiele nie ustępują legendarnej willi Gatesa
Paul Allen (po lewej) razem z Billem Gatesem (po prawej) założył Microsoft w 1975 roku. Odszedł z niej, gdy odkryto u niego rzadką chorobę. Obecnie prowadzi liczne biznesy i dysponuje kolekcją rezydencji, które wiele nie ustępują legendarnej willi Gatesa Stratolaunch Systems
Microsoft. Dla większości ludzi na świecie za sukcesem światowego koncernu IT stoi jeden człowiek – Bill Gates. Niesłusznie zapominamy o drugim założycieli technologicznego giganta, Paulu Allenie. Jest to przedsiębiorca, który też może pochwalić się własnymi dokonaniami w biznesie (m.in. makroprzedsiębiorstwo Vulcan Ventures). I podobnie jak Gates nie ma się czego „wstydzić”, jeśli chodzi o swój majątek. A jest on równie imponujący.


Sekrety luksusowej, wyposażonej w najnowocześniejsze gadżety rezydencji Bill Gatesa, zostały ujawnione w jednej z naszych publikacji. A w jakich warunkach mieszka drugi twórca Microsoftu? Paul Allen, którego majątek szacuje się na 18 mld dolarów, co obecnie daje mu pozycję 26 najbogatszego człowieka na świecie, może nie posiada aż tak ogromnej nieruchomości, za to dysponuje liczną kolekcją okazałych willi rozlokowanych w różnych zakątkach naszego świata. Co najważniejsze, ich ilość idzie jak najbardziej w parze z jakością.


USA, Francja, Wielka Brytania. To niektóre z miejsc, gdzie Paul Allen inwestował w nieruchomości. Zdarza mu się również pomieszkiwać na pokładzie luksusowych statków. Były partner biznesowy Gatesa ma manierę kupowania i sprzedawania domów. Poniższa lista dotyczy posiadłości, które są obecnie jego własnością

Mercer Island

W mieście, położonym na wyspie, w sąsiedztwie Seattle mieści się leżące nad zbiornikiem wodnym główne gospodarstwo Paula Allena. Tak naprawdę składa się ono z 11 rezydencji. W jednej z nich mieszka jego matka. Inne stanowi jego docelowe miejsce zamieszkania. W wyposażeniu kolejnego obiektu znajduje się boisko koszykowe, basen i centrum fitness. Allen systematycznie wykupuje nieruchomości na wyspie, przeznaczając je na realizację kolejnych celów, jakie przyjdą mu do głowy.

Beverly Hills

W mieście bogaczy Paul Allen jest właścicielem urządzonego w stylu śródziemnomorskim domu. Jego największą atrakcją jest kolejka liniowa, która pozwala przemieszczać gości biznesmena z basenu do kortu tenisowego położonego w dolnej części całej nieruchomości.

Atherton

W północnej części Kalifornii, najludniejszego i najbogatszego stanu USA, jeden z ojców-założycieli Microsoft posiada willę. Według medialnych przecieków zapłacił za nią 27 mln dolarów. Dom umiejscowiony jest w jednej z najbogatszych dzielnic Doliny Krzemowej.

Hawaje

Na należącej do Stanów Zjednoczonych wyspie twórca Microsoft nabył nieruchomość za kwotę 7,5 miliona dolarów. Znana jest jako „posiadłość Estate”. Poza główną rezydencją na jej terenie znajduje się budynek będący zakwaterowaniem dla pracowników, domek plażowy, hangar dla łodzi i prywatna przystań.

Riwiera Francuska

Paul Allen jest też właścicielem posiadłości leżących poza granicami Stanów Zjednoczonych. Do najbardziej okazałych zagranicznych rezydencji przedsiębiorcy należy Villa Maryland. Willa wybudowana została na wzgórzu w miasteczku St. Jean Cap-Ferrat na Lazurowym Wybrzeżu. Czuwa nad nią personel złożony z 12 osób. W sąsiedztwie mieszkają dwaj brytyjscy muzycy: Bono (lider zespołu U2) i Andrew Llyod Webber (twórca muzyki do takich musicali jak: „Jesus Christ Superstar”, „Evita”, czy „Upiór w Operze”).

Londyn

W sąsiedztwie Holland Park (dzielnica Kensington i Chelsea w Londynie) Paul Allen ma swoją nieruchomość. Adres kameralnego domku stanowi wyłożona kostką brukową ulica, gdzie swój dom ma też Richard Branson, angielski przedsiębiorca i miliarder będący założycielem Virgin Group, konglomeratu ponad 400 firm świadczących usługi w branży rozrywkowej.

Tatoosh

To nie nazwa rezydencji, lecz luksusowego jachtu. Został on wybudowany w Niemczech w 2000 roku. Jak donosiły amerykańskie media, rok później został zakupiony przez Allena za kwotę 100 mln dolarów. W 2006 roku właściciel użyczył go za opłatą Teodorín Nguema Obiang (syn prezydenta Gwinei Równikowej - Teodoro Obiang Nguema Mbasogo), gdy ten gościł amerykańską gwiazdę muzyki Eve. Na pokładzie jachtu znajduje się kameralne kino, basen i kwatery dla 20 gości.
źródło: "Business Insider"

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili