MIT zacznie wspierać polskie start-upy. W Polsce ruszył program, którego patronem jest najlepsza uczelnia na świecie

W Polsce ruszył program akceleracyjny dla młodych naukowców i przedsiębiorców, którego patronem jest Massachusetts Institute of Technology
W Polsce ruszył program akceleracyjny dla młodych naukowców i przedsiębiorców, którego patronem jest Massachusetts Institute of Technology https://www.facebook.com/MITEFPoland/
Polski oddział MIT Enterprise Forum uruchomi projekt wsparcia dla polskich start-upów. Przedsięwzięcie, w które zaangażował się PKO Bank Polski, spotkało się także z silnym poparciem Ministerstwa Gospodarki.


Wicepremier i minister gospodarki, Mateusz Morawiecki, który uczestniczył w porannej konferencji, podkreślił, że nowo otwarty inkubator przedsiębiorczości będzie realizował cele, jakie przyświecają też rządowemu programowi „StartInPoland”, ogłoszonemu 11 stycznia przez Radę ds. Innowacyjności. Przedstawicielowi rządu wtórował prezes Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej MIT Enterprise Forum Poland - Paweł Bochniarz.

Program akceleracyjny polskiej filii MIT EF otwarty jest na wsparcie młodych naukowców i osób gotowych na ryzyko związane z otwarciem firmy w branży technologicznej. Jego uczestnicy będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalnych mentorów i ekspertów.

W ofercie MIT Enterprise Forum Poland jest też możliwość nawiązania współpracy z "MIT Technology Review", prestiżowym czasopismem naukowym o nowych technologiach, wydawanym przez najlepszą uczelnię technologiczną na świecie - Massachusetts Institute of Technology.


MIT Enterprise Forum to międzynarodowa pozarządowa organizacja pomagająca w rozwoju przedsiębiorczości technologicznej i komercjalizacji technologii opracowywanych przez start-upy. Główna siedziba MIT EF mieści się w Cambridge (stan Massachusetts), gdzie znajdują się dwie renomowane uczelnie: Uniwersytet Harvarda i MIT. Poza terytorium USA organizacja ma swoje oddziały m.in. w Grecji, Izraelu, Meksyku i Hiszpanii.

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby