Ta dziewczyna uważana jest za współczesne wcielenie Alberta Einsteina. Kim jest 22-letnia Sabrina Pasterski?

Sabrina Pasterski to pasjonatka fizyki, która swoimi osiągnięciami wywarła takie wrażenie na kadrze naukowej MIT, że została z marszu przyjęta na studia na najlepszej uczelni na świecie
Sabrina Pasterski to pasjonatka fizyki, która swoimi osiągnięciami wywarła takie wrażenie na kadrze naukowej MIT, że została z marszu przyjęta na studia na najlepszej uczelni na świecie http://www.workingwomanreport.com
„Pokolenie Milenium” chłonie jak gąbka najnowocześniejsze technologie. Wśród przedstawicieli tej generacji możemy znaleźć nie tylko konsumentów gustujących w technicznych nowinkach, ale również prawdziwych geniuszy, którzy swoimi wynalazkami chcą jeszcze bardziej udoskonalać świat. Za taką osobę uchodzi 22-letnia Sabrina Pasterski, w której wybitne osobowości świata biznesu i nauki widzą nowe wcielenie Alberta Einsteina!


Po pierwszy świat usłyszał o Sabrinie Pasterski, gdy w garażu rodziców zbudowała dla swego taty jednosilnikowy samolot. A miała wtedy tylko... 14 lat. Ze swoim projektem, który osobiście przetestowała, zgłosiła się w styczniu 2008 roku do sekretariatu najbardziej prestiżowej uczelni na świecie - Massachusetts Institute of Technology. Pracująca tam Peggy Udden była pod tak wielkim wielkim wrażeniem zdolnej dziewczyny, że postanowiła zainteresować jej sprawą najlepszych profesorów MIT.


Jak wyznał po obejrzeniu filmu z konstrukcji samolotu profesor Allen Haggerty, on i inni widzowie „musieli zbierać szczęki z podłogi”, gdy na własne oczy zobaczyli, jak nastolatka bez niczyjej pomocy buduje skomplikowaną maszynę. Wtedy też doszli do wniosku, że jej potencjał jest nieograniczony, a ich uczelnia nie może pozwolić sobie na odtrącenie takiego „skarbu”.

Projekt Pasterski zdobył akceptację środowiska naukowego MIT, dzięki czemu młoda konstruktorka została przyjęta na studia z fizyki. I skończyła je z najwyższą z możliwych średnią, bo wynoszącą 5,0. Teraz 22-latka studiuje na Uniwersytecie Harvarda i zamierza realizować doktorat na drugiej w rankingu najlepszych uniwersytetów uczelni.

Kim jest Sabrina Pasterski?

W codziennej pracy naukowej Pasterski zajmuje się najbardziej skomplikowanymi zagadnieniami z zakresu fizyki. Czarne dziury, grawitacja kwantowa, czasoprzestrzeń – tematy naukowe zgłębiane przez młodego „geniusza w spódnicy” wzmacniają głosy porównujące ją ze Stephenem Hawkingiem czy Albertem Einsteinem. Jej doradcą jest zresztą profesor Andrew Strominger, który przygotowuje publikację naukową we współpracy ze wspomnianym niepełnosprawnym fizykiem.
Na swoim koncie badaczka z pokolenia Y ma już liczone w tysiącach dolarów granty przyznane przez takie organizacje jak: Hertz Foundation, Smith Foundation i National Science Foundation.

Z Pasterski, która cały czas znajduje się na etapie edukacji, pragną współpracować najbardziej renomowane instytucje i firmy, słynące z zatrudnienia najwybitniejszych umysłów w dziedzinie inżynierii czy technologii. Jej karierze naukowej bacznie przyglądają się m.in. przedstawiciele NASA. Założyciel Amazona, a jednocześnie twórca przedsiębiorstwa przemysłu astronautycznego Blue Origin – Jeff Bezos zapowiedział, że w jego firmie dla genialnej dziewczyny zarezerwowano już etat i kiedy tylko badaczka będzie gotowa może rozpocząć u niego pracę.


Sabrina Gonzalez Pasterski pochodzi z przedmieść Chicago w stanie Illinois. Jest Amerykanką kubańskiego pochodzenia, jedynaczką w rodzinie Pasterski. Mimo pasji, jaką przejawia do technologii, nie używa ani Facebooka, ani LinkedIna czy Instragramu. Nie korzysta również ze smartfona. Prowadzi jednak stronę internetową PhysicsGirl, gdzie dzieli się ze światem swoimi odkryciami i osiągnięciami.

Nie jest też stereotypowym „geekiem”, który stroni od ludzi. Ma krąg bliskich przyjaciół, ale jak wyznaje, nigdy nie miała chłopaka. I nie próbowała też alkoholu czy papierosa. Bo jak tłumaczy: „jej umysł musi być sprawny i liczy na to, że ludzie będą ją znali z tego, co robi, a nie z tego, czego nie robi”.

źródło: "Ozy"

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili