Już wkrótce IE, Mozilii Firefox i Chrome wyrośnie nowy konkurent. A mało kto jest świadomy, że już z niego korzysta!

Do walki o rynek WWW, zwanej "wojną przeglądarek", może wkrótce włączyć się kolejny gracz. I to reprezentujący naprawdę potężną markę
Do walki o rynek WWW, zwanej "wojną przeglądarek", może wkrótce włączyć się kolejny gracz. I to reprezentujący naprawdę potężną markę Fot. John Martz / http://bit.ly/1WtQUaL
Internet Explorer? Mozilla Firefox? A może Google Chrome? Na rynku przeglądarek internetowych od dawna trwa zażarta walka producentów aplikacji o przychylność klientów. Użytkownicy również toczą gorące dyskusje na temat wyższości jednej przeglądarki WWW nad drugą. Niewykluczone, że już niedługo kolejny gracz powalczy o swój kawałek tortu na tym rynku. Faktycznie wielu z nas już nieświadomie korzysta z nowej przeglądarki! Bo kto czasem nie przegląda Facebooka na smartfonie?

Zaprojektowana przez Facebooka przeglądarka jest wbudowana w jego aplikację mobilną. Służy użytkownikom urządzeń przenośnych do szybkiego otwierania stron WWW bez potrzeby wychodzenia z aplikacji Facebooka.

Z ostatnich doniesień wynika, że Facebook od kilku miesięcy testuje nową wersję swojej przeglądarki. Celem firmy jest jej rozbudowanie do tego stopnia, by użytkownicy smartfonów jak najrzadziej wychodzili z mobilnej aplikacji. Można też przypuszczać, że Facebook nie miałby nic przeciwko, gdyby posiadacze telefonów i pokrewnych urządzeń porzucili inne przeglądarki internetowe i przestawili się na program sygnowany marką najpopularniejszego serwisu społecznościowego.

Dowodów na prace związane z udoskonaleniem przeglądarki Facebooka dostarczył specjalizujący się w tematyce social media dziennikarz Henry Wilmer z BBC. Udostępnił on w sieci zrzut ekranowy jej testowej wersji. Jak widać, zawiera ona pasek adresu, dzięki czemu można w niej otworzyć dowolną stronę internetową. Nie brakuje też zakładek charakterystycznych dla przeglądarek WWW. Dotychczas stronę internetową można było załadować tylko z poziomu gotowego odnośnika.
Robocza wersja przeglądarki została póki co udostępniona wybranej grupie użytkowników. W oparciu o wszystkie te informacje eksperci nie wykluczają wariantu, że w przyszłości firma Marka Zuckerberga pokusi się o zaprojektowanie i dystrybucję własnej, dostępnej także na komputery stacjonarne przeglądarki internetowej, która będzie mogła konkurować z popularnymi produktami Microsoftu, Google czy Apple.

źródło: "Tech Times"

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.