To nie jest tania podróbka. Dlaczego ta zbroja Batmana jest taka niesamowita?
Dawid Wojtowicz
06 lutego 2016, 17:07·1 minuta czytania
Publikacja artykułu: 06 lutego 2016, 17:07
Batman to superbohater, który nie korzysta z super-mocy, ale polega na swojej sprawności fizycznej, inteligencji i nowoczesnym ekwipunku, w skład którego wchodzi niezwykle wytrzymały pancerz. Kto chce poczuć się jak Mroczny Rycerz, może z łatwością przebrać się w kostium bohatera.
Reklama.
Na rynku nie brakuje strojów Człowieka-Nietoperza. Problem w tym, że nijak nie mają się one do właściwości kostiumu noszonego przez fikcyjnego strażnika Gotham. Jeden z fanów postanowił jednak zaprojektować zbroję, która nie będzie tanią podróbką, a prawdziwym kombinezonem ochronnym.
Twórcą zbroi Batmana, która odznacza się niezwykłą wytrzymałości, jest Gordon Jackson. Stworzony przez niego strój jest odporny na ciosy pięściami, a nawet potrafi ochronić właściciela przed dźgnięciem nożem. Na opublikowanym w sieci filmiku projektant kostiumu wyznaje, na czym najbardziej mu zależało, gdy przystępował do pracy nad repliką kostiumu Batmana.
Kevlar to materiał, z którego produkowane są włókna, jakich używa się w kamizelkach kuloodpornych czy kaskach ochronnych. Dzięki swojej strukturze polimer ten cechuje się wysoką wytrzymałością.
Najnowszy strój Batmana to niejedyne dzieło w dorobku Gordona Jacksona. W rzeczywistości skonstruował on kilka pancerzy znanego w świecie popkultury bohatera, czerpiąc inspiracje z filmów i gier przedstawiających jego przygody. 21-letni konstruktor pracował też nad kombinezonem wzorowanym na równie popularnej postaci, Iron Manie.
Wszystkie projekty Gordona Jacksona można obejrzeć na stronie Armatus Designs oraz jego profilu na Facebooku. Pod tym szyldem młody inżynier promuje w mediach swoje dzieła.
Zależało mi na zaprojektowaniu kostiumu, który będzie chronił przed ciosami zadawanymi przez nóż, a jednocześnie nie będzie spowalniał i ograniczał ruchów. Stworzyłem wiele prototypów i wystartowałem z kampanią na Kickstarterze, aż ostatecznie po dwóch miesiącach pracy powstało finalne dzieło, do którego użyłem m.in. kevlaru.