Masz startup? W Gdańsku na innowatorów czeka nawet milion euro

Zwycięzca Startup Contest otrzyma na konferencji InfoShare 20 000 euro. Na dofinansowanie projektów nagrodzonych w konkursie czeka milion euro. Na zdjeciu - wręczenie nagrody w ubiegłym roku, InfoShare odbędzie się 18-20 maja w Gdańsku.
Zwycięzca Startup Contest otrzyma na konferencji InfoShare 20 000 euro. Na dofinansowanie projektów nagrodzonych w konkursie czeka milion euro. Na zdjeciu - wręczenie nagrody w ubiegłym roku, InfoShare odbędzie się 18-20 maja w Gdańsku. Fot. materiały prasowe
Ruszyły zgłoszenia na największy konkurs dla startupów w naszej części Europy. Nad udziałem w majowym Startup Contest warto się chyba zastanowić, skoro na zwycięzców czeka w Gdańsku milion euro.


W tym roku uczestnicy Startup Contest będą rywalizowali o nagrodę główną wartą 20 tys. euro oraz o dofinansowania inwestorów o łącznej puli miliona euro. Zainteresowanie tym wydarzeniem wykroczyło już poza granice Polski, w ubiegłym roku do Gdańska zgłosiło się 160 firm z całej Europy.

Startup Contest jest organizowany przy okazji kolejnej edycji InfoShare, konferencji dla innowacyjnych firm, start upów, organizowanej przez fundację InfoShare i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter. Organizatorzy oczekują w maju ponad pięciu tysięcy gości.

– Nasz konkurs ułatwia osiągnięcie startupom sukcesów w skali globalnej – przekonuje Anna Wylężek z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. W poprzednich edycjach wygrała m.in. firma RoomAuction, serwis rezerwacji hotelarskich zarządzany z Gdańska i Wielkiej Brytanii, z która oferuje rezerwacje w 170 państwach, a także CTAdventure z grą edukacyjną Professor Why.
Konferencja składa się z trzech części, oprócz konkursu jest także Startup Expo. – Strefa wystawiennicza to szansa na pokazanie się przed czołowymi światowymi inwestorami, na co dzień niedostępnymi w Polsce, którzy właśnie podczas infoShare poszukują wartych wsparcia projektów – mówi Wylężek.


Trzecią częścią jest Startup Stage, scena z której eksperci i przedsiębiorcy będą się dzielić swoimi doświadczeniami. Poza startupami na ogólnej scenie infoShare wystąpią ciekawi mówcy, jak Piotr Konieczny, założyciel Niebezpiecznik.pl, czy Michał Sadowski, twórca Brand24, z którego programu ostatnio zaczął korzystać nawet Biały Dom. Na imprezie wystąpią też zagraniczni eksperci, jak Jon von Tetzchner z Vivaldi Technologies, współtówrca przeglądarki Opera, Kevin Goldsmith ze Spotify czy też Razvan Caliman z Adobe.

infoShare odbędzie się 18-20 maja 2016 roku w Amber Expo w Gdańsku. Zapisy potrwają do 6 kwietnia 2016 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Od spalonej wątróbki do wynalezienia internetu. Fascynujący życiorys Paula Barana
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili