Technologia w służbie miłości. 5 sposobów, jak użyć jej z okazji Walentynek

Miłość można okazać w różny sposób. Czemu więc nie wyrazić jej przy pomocy najnowszych technologii?
Miłość można okazać w różny sposób. Czemu więc nie wyrazić jej przy pomocy najnowszych technologii?
Dzięki nowoczesnej technologii możemy obchodzić wszystkie święta w nieszablonowy i innowacyjny sposób. Dla nikogo nie powinno być więc zaskoczeniem, że można posłużyć się nią do okazania miłość bliskiej osobie w takim dniu jak Walentynki.


Z okazji Święta Zakochanych możesz sprawić przyjemność ukochanym osobom kilkoma prostymi, acz sprawdzonymi pomysłami wykorzystującymi nowinki technologiczne. Wymienione poniżej gesty doceniają przede wszystkim ci, którzy nie rozstają się ze swoimi ulubionymi gadżetami. Dla nich może być to o wiele lepszy upominek niż tradycyjne formy sympatii w rodzaju bukietu kwiatów czy bombonierek w eleganckim opakowaniem.


Uporządkuj i zabezpiecz zdjęcia

Twój ukochany/ukochana gromadzi w smartfonie zdjęcia/filmy będące świadectwem waszej miłości? Zrób w nich porządek – dodaj je do albumów, stwórz piękną kolekcję, którą będzie można łatwo przeglądać. Zadbaj też o ich bezpieczeństwo, by zapobiec sytuacji, że zguba czy zniszczenie telefonu wiąża się z ich utratą. Poszukaj opcji pozwalających na ich archiwizację w „chmurze”. Przykładowo – aplikacja Google Photos sprawi, że każde zapisane na smartfonie zdjęcie/film będzie automatycznie i bezpłatne wysyłane do przechowywania na wirtualnym dysku. Możesz też skorzystać z bardzo prostej i znanej metody – zgraj je na dysk twardy komputera stacjonarnego. W internecie bez problemu znajdziesz oprogramowanie (np. Apple Photos), dzięki któremu skatalogujesz te materiały według swojej wizji.

Wyczyść sprzęt

Prozaiczna czynność, ale jakże pożyteczna. Miłośnicy technologii nie mogą rozstać się ze swoim ulubionym laptopem, smartfonem czy tabletem, ale niektórym z nich zdarza się przez to zaniedbać higienę swego sprzętu. Sprawisz więc ukochanej osobie radość, jeśli wyczyścisz monitor, usuniesz kurz z komputera, pozbędziesz się resztek jedzenia z klawiatury itp. Pamiętaj, by do przecierania ekranu użyć specjalnych materiałów zalecanych przez producenta, a nie standardowych środków czystości, jakich używa się do prowadzenia gospodarstwa domowego.

Wypożycz film bez wychodzenia z domu

TV to już nie tylko oglądanie filmów podsuwanych nam przez nadawców programów telewizyjnych. Dzięki cyfryzacji jesteśmy w stanie sami decydować, co i kiedy chcemy oglądać. Jeśli ze swoim miłym/miłą lubisz oglądać filmy (nie muszą być romantyczne, grunt aby trafiały w wasz gust), to zafunduj bliskiej osobie seans najnowszej produkcji filmowej. Dekodery cyfrowe pozwalają nagrywać to, co emitowane jest w telewizji i odtwarzać w późniejszym terminie nagrane materiały. Dają też dostęp do cyfrowej wypożyczalni filmów (usługa VoD), gdzie za darmo albo niewielką opłatą możesz obejrzeć ostatnie hity. Wreszcie z pomocą przychodzi też niezastąpiony internet na czele z licznymi serwisami VoD takimi jak Netflix czy Hulu. Wykupienie najnowszego sezonu serialu, za którym przepada bliska twemu sercu osoba, to świetny pomysł na walentynkowy prezent.

Zadbaj o prywatność i bezpieczeństwo

Kto surfuje w internecie, prawdopodobnie ma też konto w jakimś popularnym serwisie społecznościowym. Założenie konta to jedna strona medalu, druga zaś to jego właściwe skonfigurowanie. Poświęć więc czas na zmianę ustawień, tak aby kochana przez ciebie osoba nie oglądała niechcianych postów albo mogła udostępniać je tylko tym znajomym, przed którymi chce pochwalić się wieściami ze swego życia. Zwróć też uwagę na bezpieczeństwo w sieci, które wymaga używania wielu haseł. Aby się w nich nie pogubić, pomóż ukochanemu/ukochanej w zarządzaniu nimi np. przy użyciu menadżerów haseł, wśród których można wymienić Last Pass czy 1Password.

Zmień tapetę

Dzielisz życie z miłośnikiem/miłośniczką komputerów? Jeśli tak, to z pewnością przywiązuje on/ona dużą wagę do tego, jaki obrazek jest wyświetlany jako tapeta. W tajemnicy przed nim/nią podmień ją na zdjęcie, o którym jesteś przekonany, że poruszy do głębi serca ukochaną osobę – można przypuszczać, że tapeta z twoim zdjęciem będzie w tym przypadku najlepszą opcją. Takie małe niespodzianki robią duże wrażenie na odbiorcy.

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili