Nie trzeba czekać na kumulację. Uczelnia opracuje dla Ciebie innowacje, zapłacisz bonem z PARP

Konkurs PARP ma stworzyć kolejny pomost między nauką a biznesem.
Konkurs PARP ma stworzyć kolejny pomost między nauką a biznesem. Pixabay/CC BY0
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs, który ma pobudzić współpracę nauki i biznesu. Za specjalne bony przedsiębiorcy będą mogli kupić u naukowców usługę - innowację produktową lub procesową. Konkurs "Bony na innowacje dla MŚP" ruszy 6 czerwca 2016 r.


Jak podaje PARP, wsparcie dla firm ma zwiększyć ich konkurencyjność i innowacyjność. Wszystko dzięki możliwości zakupienia od jednostek naukowych usług, będących innowacją produktową (nowy lub znacząco ulepszony wyrób, usługa lub projekt wzorniczy) lub innowacją procesową (opracowanie technologii produkcji). Oferowane przez jednostki naukowe nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania oraz specjalistyczna wiedza będą wsparciem dla około 2300 przedsiębiorców, którzy mogą uzyskać dotacje.

Przedsiębiorcy, którzy otrzymają dofinansowanie, mogą liczyć na wsparcie w wysokości od 60 tys zł do 400 000 tys zł.

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy. Muszą prowadzić działalność gospodarczą na terytorium Polski.

Konkurs jest prowadzony w ramach Poddziałania 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP”, które jest finansowane ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Kwota przeznaczona na dofinansowanie w konkursie wynosi 62,5 mln zł. Potrwa od 6 czerwca do 30 stycznia 2017 r. i będzie podzielony na dwumiesięczne etapy.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.