POLISHOPA 2015
POLISHOPA 2015 Fot. Materiały prasowe
Reklama.
Konferencja odbędzie się w dniach 22-25 czerwca w Bydgoszczy, w gmachu Opera Nova. Po raz trzeci w wydarzeniu tym będą uczestniczyć biznesmeni, urzędnicy instytucji lokalnych, regionalnych i rządowych, samorządowcy, eksperci, praktycy i sympatycy kreatywności. W pierwszych dwóch edycjach imprezy uczestniczyło około 250 osób – tym razem ich liczba będzie zapewne większa, tym bardziej, że organizatorzy zaplanowali – poza dwoma dniami wykładów – również zamknięty dwudniowy warsztat, podczas którego chętni będą mogli zapoznać się z metodyką DT.
Wykłady zostały podzielone na dwie quasi-edycje: Revolution Day oraz Innovation Day. – Chcemy zrewolucjonizować podejście do pracy, działania i myślenia – deklarują organizatorzy konferencji. – Chcemy pokazać, że można inaczej, że możemy dokonać wszystkiego i zmienić wszystko, kiedy tylko zechcemy – dodają. Ten dzień ma być wprowadzeniem – adresowanym zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych w świat DT. Z kolei Innovation Day ma służyć pokazaniu, co odkrywczego jest w samej metodyce. „Co może ona zmienić na wielu płaszczyznach życia, czy jest to swego rodzaju odkrycie, innowacja? A jeśli tak, to jak ją wdrażać? Komu pomogła? Co można zyskać dzięki DT?” Te kwestie zostały przez organizatorów na dwa panele, poświęcone odpowiednio kwestiom biznesowym i społecznym.
Po tej części konferencji, składającej się w sumie z 20 prelekcji i wspomnianych dwóch paneli dyskusyjnych, nastąpi dwudniowe Challenge Days. – Wyzwanie dla tych, którzy wręcz nie mogą się doczekać, by osobiście zmierzyć się z tematem DT w praktyce – charakteryzują tę część imprezy organizatorzy. – Zainteresowani będą pracować pod okiem wybitnych specjalistów i trenerów, którzy swoje życie zawodowe poświęcili metodyce i zagadnieniom projektowym – kwitują. To intensywny kurs z mechanizmów działania DT, sposób zmiany swojego codziennego podejścia do pracy, postrzegania świata i rozwiązywania problemów.
Warsztaty Challenge Days – o czym trzeba jednak pamiętać – są jedyną płatną częścią konferencji i obowiązuje tu ograniczona liczba miejsc dla chętnych do wzięcia udziału.
Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stowarzyszenia TOP500 Innovators, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Marszałka Województwa Kujawsko-pomorskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.

Napisz do autora: mariusz.janik@innpoland.pl