Od 15 do 16 czerwca Kraków będzie gościł Impact – najważniejsze wydarzenie w Polsce, dotyczące nowej gospodarki. Organizatorzy opisują, że w trakcie kongresu zostaną podjęte tematy kluczowych wyzwań i szans związanych z rozwojem przedsiębiorczości, innowacji oraz cyfryzacji w Polsce. Oto siedem powodów, dla których musisz się tam znaleźć.
To zaproszeni goście są głównym atutem Impact. Wśród potwierdzonych mówców znajdują się zagraniczni eksperci, którzy po raz pierwszy odwiedzą Polskę - jak David Plouffe z Ubera (a także twórca kampanii prezydenckich Baracka Obamy) czy Nicholas Davis ze Światowego Forum Ekonomicznego. Będziemy mieli okazję wysłuchać także Burtona Lee z Uniwersytetu Stanforda. Nasz kraj reprezentować będą: Jarosław Gowin (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Mateusz Morawiecki (Ministerstwo Rozwoju), Anna Streżyńska (Ministerstwo Cyfryzacji), Zbigniew Jagiełło (PKO BP), Michał Krupiński (PZU) czy Adam Sawicki (T-Mobile).
Ekonomia 4.0
Kongres podzielony jest na kilka kluczowych zagadnień, między innymi fintech, IoT, transport i logistyka, hardware, health, e-commerce, e-państwo, transfer technologii oraz cyfryzacja. Organizatorzy podkreślają, że każdy blok był tworzony przez specjalistów w swojej dziedzinie. Format wystąpień jest oparty na formule krótkich, ale treściwych i merytorycznych prelekcji – nie ma mowy o tradycyjnych wykładach.
Wydarzenie łączy ze sobą wiele branż
Platforma dialogu nie może istnieć bez ludzi, którzy by ją tworzyli. W Krakowie, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawią się ludzie z kilkunastu różnych sektorów. Będą wśród nich przedstawiciele przemysłu, przedsiębiorcy, start-upowcy czy naukowcy. Dowiemy się więcej o pierwszym latającym samochodzie, jak będzie wyglądała przyszłość bankowości… bez banków, czy jak powtórzyć sukces Tesli. Wyjątkowym wydarzeniem będzie nieformalne afterparty 15 czerwca po zakończeniu pierwszego dnia kongresu w Forum Przestrzenie, którego gościem głównym będzie John Biggs z TechCrunch.
Szansa dla startupów
Podczas kongresu działać będzie strefa Startup Connector. Wybrane start-upy spotkają się w niej z ponad 70 firmami i inwestorami. 20-minutowe spotkania zostaną zorganizowane tak, by rozmówcy - założyciele młodych firm i inwestorzy - zostali jak najlepiej dopasowani pod kątem tematyki. Ma to ułatwić początkującym przedsiębiorcom dotarcie ze swoim innowacyjnym pomysłem do odpowiednich odbiorców proponowanych przez siebie produktów czy usług. W sumie, w ciągu kilku dni, na te spotkania zarejestrowało się ponad 200 startupów.
Technologia
Internet of Things (IoT) to jeden z dominujących trendów na najbliższe lata i jeden z głównych tematów na kongresie. W przerwach bloków będziemy mogli doświadczyć rzeczywistości wirtualnej w strefach HTC, wydrukować logo na przemysłowej drukarce 3D i obejrzeć robota YUMI skonstruowanego przez ABB. Samo wydarzenie ma formę ‘paperless’ - nie spotkamy tutaj hostess z ulotkami i broszurami czy stanowisk z rollupami. Wszystkie materiały będą przesyłane elektronicznie, po przyłożeniu identyfikatora. W ten sposób będzie można wymienić się także wizytówkami.
Bezpłatny udział
Dużą zaletą, jest to, że żeby zobaczyć i posłuchać na żywo zaproszonych ekspertów, nie trzeba nic płacić. Wstęp na Impact jest darmowy. Organizatorzy podkreślają, że nie chcą nikogo wykluczać, zależy im, by studenci oraz przedsiębiorcy mogli spotkać się w jednym miejscu. Wtedy będą mogli się poznać, wymienić poglądami lub pomysłami na biznes oraz innowacje.
INN:Poland objął patronat medialny nad wydarzeniem. Rejestracja odbywa się tutaj.