Pod koniec czerwca w Warszawie odbędzie się kongres II Kongres Polski Innowacyjnej INNOSHARE. To międzynarodowe wydarzenie, które skupia Polaków wokół takich tematów jak łączenie nauki oraz biznesu, innowacyjności przedsiębiorstw oraz komercjalizacji efektów badań.
Wydarzenie skupia wokół siebie ludzi z różnych środowisk. Start-upowcy, naukowcy, przedsiębiorcy, biznesmeni oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Będą oni dyskutować i wymieniać się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi między innymi tego, jak uczynić Polskę światowym centrum innowacji, czy usprawnienia transferu technologii do świata biznesu.
– Staramy się aby tematyka Kongresu była jak najbardziej atrakcyjna dla szerokiego grona odbiorców, zainteresowanych rozwojem innowacji w Polsce i nie tylko. Pierwsza edycja umocniła nas przekonaniu, że w tym obszarze jest jeszcze sporo przestrzeni do zagospodarowania – mówi Prezes Polski Innowacyjnej Sławomir Olejnik, która organizuje wydarzenie.
Podczas wydarzenia głos zabiorą przedstawiciele instytucji publicznych, firm, start-upów i organizacji otoczenia biznesu. Dyskusje, prezentacje i wystąpienia ukierunkowane będą na praktyczne działania i rozwiązania między innymi w kwestii wspomnianej już współpracy nauki i biznesu, pozyskiwanie środków z perspektywy UE 2014-2020 czy komercjalizacji badań i ich patentowania.
Ponadto promowane będą możliwości, jakimi dysponują agencje i instytucje rządowe w aspekcie finansowania innowacji, prac badawczych oraz szeroko rozumianej współpracy nauki i biznesu. Nie zabraknie także warsztatów dla uczestników. Jedne z nich pod nazwą „Lean Startup&Growth Hacking” poprowadzi dr Gregory Prokopsky.
Podczas konferencji zostaną również wręczone nagrody przez Fundację Polska Innowacyjna dla firm, które w szczególny sposób współpracują z nauką i rozwijają innowacyjność młodych Polaków.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informacja oraz rejestracja znajduje się tutaj.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Polska Innowacyjna, której celem jest rozwijanie innowacyjności i przedsiębiorczości młodych Polaków. Do 2017 roku Fundacja chce skupić w ramach ekosystemu 500 osób, 150 partnerów propagujących działania proinnowacyjne i wesprzeć rozwój 10 kierunków studiów pod kątem praktycznym. INN:Poland objął wydarzenie patronatem medialnym.