
Reklama.
Jak podkreśla rzecznik PŁ, dr Ewa Chojnacka, nowo otwarty kierunek, o nazwie Włókiennictwo i Przemysł Mody, z limitem 60 miejsc, jest odpowiedzią na transformacje gospodarki w Polsce i Europie.
– Duże znaczenie dla sektora włókiennictwa i przemysłu mody mają procesy widoczne w całej Europie: starzenie się społeczeństw, indywidualizacja produktów, coraz większa świadomość konsumentów czy rozwój chorób cywilizacyjnych – wylicza. – Konieczne staje się zatem poszukiwanie nowych rozwiązań dla tego przemysłu, który potrzebuje wykształconych pracowników z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie – podkreśla.
Władze uczelni tłumaczą, że nowe studia są połączeniem innowacyjnego podejścia oraz interdyscyplinarności, a program studiów jest skrojony pod oczekiwania pracodawców z przemysłu tekstylnego. Włodarze podkreślają, że na kierunku studenci pogłębią wiedzą na temat nowych technologii oraz nauczą się tworzenia specjalistycznych aplikacji dla przemysłu włókienniczego. Dzięki temu absolwenci mają bez problemu odnaleźć się na rynku pracy.
Studia mają trwać 3,5 roku, a po ich ukończeniu uzyskuje się tytuł inżyniera. W ich trakcie nauczane nie będą tylko metody, stosowane przy produkcji tradycyjnej odzieży, ale również w bardziej wyspecjalizowanych sektorach, jak medycyna, transport czy przy tworzeniu technologii włókienniczych dla wojska i policji.
Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl