Największe korporacje w Polsce wybrały najlepsze start-upy. Chcą z nimi współpracować, by razem podbić światowe rynki

Laureaci w jednej z kategorii, start-up Zapakuj.to.
Laureaci w jednej z kategorii, start-up Zapakuj.to. Mat. prasowe
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) na swojej gali ABSL Start-Up Challenge nagrodził najciekawsze polskie przedsięwzięcia. W trzech kategoriach zwyciężyły start-upy które, zdaniem jury, najlepiej rokują na szeroko zakrojona współpracę z korporacjami i globalną ekspansję.

W kategorii Analiza i Big Data zwyciężył projekt Grinfy, specjalizujący się w oszczędzaniu prądu. Najlepszy w dziedzinie Customer & Employee Experience został wybrany HospiCare – aplikacja kojarząca dane pacjentów w domowych hospicjach. Natomiast najlepszym rozwiązaniem w kategorii robotyki i automatyzacji zostało Zapakuj.to, usprawniające proces zamawiania opakowań dla firm e-commerce.

W kapitule konkursu zasiadło pięcioro członków. Byli to Janusz Dziurzyński – Dyrektor Procter & Gamble Global Business Services, Terri Gerosa – Dyrektor Zarządzająca Citibank International LTD Oddział w Polsce, Marek Grodziński – Dyrektor Europejskiej Sieci Centrów Capgeminio oraz Wojciech Popławski – Dyrektor Zarządzający w Accenture, i Szymon Sikorski – prezes agencji PR Publicon.


Uhonorowani przez nich laureaci mają ich zdaniem największe szanse na rozwój swojego biznesu na rynki europejskie, a dalej globalne, dzięki współpracy z wielkimi konsorcjami.
Korporacje mogą się od start-upów nauczyć zwinności, w zamian oferując stabilność i fundusze – mówi Janusz Dziurzyński, juror finału ABSL Start-Up Challenge. – Dlatego powstał Start-Up Challenge – ponieważ chcemy współpracować, żeby osiągnąć jak najwięcej – podkreślił.

Zdaniem organizatorów konkursu, wybór jury wskazał kierunek, w jakim zmierzać ma Start-Up Challenge. Argumentują, żę korporacje nie szukają bowiem pomysłów na usprawnienie swojej działalności, ale chcą wesprzeć projekty wyjątkowe i ułatwiające życie. Dlatego na bazie konkursu ma powstać platforma, dzięki której start-upy i korporacje będą mogły rozwijać się i współpracować, podkreślają.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.