Petru o Morawieckim: „ Gadanie bez pokrycia”. Lider Nowoczesnej zdradza, jak odmieni Polskę, gdy zostanie premierem

Ryszard Petru, lider partii .Nowoczesna.
Ryszard Petru, lider partii .Nowoczesna. Fot. Mateusz Trusewicz

Dużo się mówi, a nic się nie robi – tak skomentował gospodarcze plany PiS lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, zaczepiony przez INN:Poland na głównym deptaku w Krynicy podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego.

– Dzisiaj zaapelowałem do wicepremiera Mateusza Morawieckiego, żeby, zamiast pokazywać wszędzie tę swoją prezentację na slajdach, pokazał, gdzie jest ustawa o działalności gospodarczej, o ordynacji podatkowej, gdzie jest reforma kodeksu pracy – dodaje.

Jak zaznacza Petru, słowa wicepremiera nie mają pokrycia w rzeczywistości. – W Polsce, w wyniku polityki rządu spadają inwestycje. Tak było zarówno w pierwszym, jak i drugim kwartale tego roku. Kraj, w który nie inwestują, nie ma szans w wyścigu o cokolwiek – dodaje Petru. – Nie może być tak, ze polskie firmy wyprowadzają się na Słowację, bo tam jest taniej i bezpiecznej – kwituje.

Ryszard Petru zdradza także, jak naprawiłby polską gospodarkę, gdyby został premierem. Więcej dowiesz się z naszego wideo.

napisz do autora: nino.dzikija.@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.