Piotr Dardziński: start-upy trzeba wspierać, mimo że 9 na 10 z nich upada

Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, w rozmowie z INN:Poland
Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, w rozmowie z INN:Poland Mateusz Trusewicz/INN:Poland
Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, mówi w rozmowie z INN:Poland, jak rząd będzie wspierał start-upy i dlaczego warto to robić, mimo że statystyki są brutalne: upada 9 na 10 z nich.Dardziński opowiada nam też, dlaczego Polska nie doczekała się, poza CD Project RED, jednorożca z prawdziwego zdarzenia. Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego zdradza, jak władza zamierza sprawić, by odkrycia naukowców miały szansę na komercjalizację.

Resort nie zamierza ubiegać się o uwagę amerykańskich funduszów Venture Capital. Wiceminister opowiada nam o tym, dlaczego warto walczyć o polski VC.

Zobacz więcej w materiale wideo:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.