Ambitny jak IKEA. Szwedzki gigant chce powiększyć obroty w Polsce... pięciokrotnie

Katarzyna Balashov, rzecznika prasowa IKEA Polska.
Katarzyna Balashov, rzecznika prasowa IKEA Polska. Fot. Mateusz Trusewicz

Do 2035 roku IKEA Polska zamierza zwiększyć obroty handlowe w naszym kraju od razu o 500 proc. Jakim cudem? – Chcemy budować nowe sklepy, rozpocząć sprzedaż internetową naszych produktów – tłumaczy w rozmowie z INN:Poland Katarzyna Balashov, rzeczniczka prasowa IKEA Polska. – Bacznie obserwujemy rynek od lat. Widzimy dwucyfrowy wzrost sprzedaży – dodaje.

Kiedy ruszy pierwsza sprzedaż online? – Zaczniemy lokalnie już w tym roku. Proszę pamiętać, że sprzedaż mebli online to nie lada wyzwanie logistycznie. Przecież kuchnia może składać się nawet z kilkuset elementów – wyjaśnia Katarzyna Balashov. – Natomiast sprzedaż na terenie całego kraju planujemy uruchomić w następnym roku – dodaje.

To jednak nie koniec. Już niedługo zostanie otwarta nowa placówka w Lublinie. Jak zapowiada rzeczniczka, IKEA zamierza brać także czynny udział w lokalnych inicjatywach obywatelskich. – Chcemy brać udział w konsultacjach społecznych. W efekcie wybierzemy projekt, w który się zaangażujemy. Chcemy być dobrym sąsiadem dla mieszkańców Lubelszczyzny – opowiada.


Więcej o ambitnych planach IKEA dowiesz się z naszego wideo.

Więcej znajdziesz na Twitterze Rzecznika IKEA Polska

napisz do autora: nino.dzikija@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.