Polaku, zainwestuj w Biedronkę! Wystarczy niewielka kwota, by stać się właścicielem części sieci

Sklep Biedronka w Rudzie Śląskiej.
Sklep Biedronka w Rudzie Śląskiej. Wikimedia Commons
Jeden certyfikat kosztuje 100 złotych. Minimalna wartość inwestycji wynosi 3 tysiące złotych.
Alior Bank stworzył nowy instrument finansowy, który pozwala Polakom zainwestować w akcje sieci supermarketów i dyskontów. Są to Jeronimo Martins (Biedronka), Carrefour i Eurocash. Bank gwarantuje 100-procentową ochronę kapitału w dniu wykupu.

“Inwestycja w supermarkety” jest instrumentem, opartym o akcje. Zarobić będzie można nawet 14 procent w perspektywie dwóch lat. Na listopad 2018 bank ustalił datę odkupu instrumentu.

W ten sposób Alior Bank postanowił wykorzystać sprzyjającą koniunkturę na rynku handlu detalicznego. Zainteresowanie Polaków może wzbudzić przede wszystkim powiązanie instrumentu z kursem akcji Jeronimo Martins. Właściciel Biedronki jest notowany na giełdzie papierów wartościowych w Lizbonie. Pozostałe dwie spółki na warszawskiej GPW.

Napisz do autora: tomasz.staskiewicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.